Žinia iš Ukrainos

10,53€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Alma littera
Informacija
  • Metai 2023
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 144
  • ISBN 9786090155226

Knygos „Žinia iš Ukrainos“ aprašymas

„Aš manau, kad šiandien reikia gyventi taip, kad nebūtų gėda rytoj. Esu taip auklėtas, ir aš taip elgiuosi visada, 99 procentais atvejų. Kartais išeina kitaip, bet nenoriu pasakyti, kad taip įvyksta dėl kitų: vis tiek viską padarai pats. Todėl nežinau, kas mane vedė, bet visada padėdavo žmonės. Visada šalia atsirasdavo žmogus, kuris netgi abejonės akimirką sakydavo: nagi, pirmyn, viskas bus gerai. Šeima, artimieji labai jaudinasi dėl manęs, nes aiškiai suvokia, kas aš per paukštis. Jie žino, koks aštriai, kraštutinai, radikaliai aš esu sąžiningas viskam“,  – 2018 m. interviu ukrainiečių žurnalistui Dmitrijui Gordonui teigė tūkstančius šiomis dienomis įkvėpęs Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis. 

2022 m. Vasario 24-ąją Rusijos karinėms pajėgoms įsiveržus į nepriklausomą Ukrainą, V. Zelenskis tapo savo tautos balsu. Kiekvieną karo dieną savo transliacijose iš Kyjivo jis kalba pasigėrėtinai prezidentiškai – ryžtingai ir užtikrintai. Jis savo pavyzdžiu ir kalbomis įkvepia tūkstančius žmonių. „Geriausias Prezidentas“ „Jis tikras didvyris, lyderis“,  „Mūsų Prezidentas, mūsų pasididžiavimas“... Tai vos keli apibūdinimai, nuolat lydintys V. Zelenskio kalbas. 

„Žinioje iš Ukrainos“ skelbiamos prezidento asmeniškai atrinktos karo kalbos, kuriomis siekiama pasauliui pasakotų ukrainiečių istoriją. Tai pasakojimas apie tautą, kuri didvyriškai ginasi nuo Rusijos agresijos. Pasakojimas apie žmones, kurie šiandien tapo kovos už demokratiją lyderiais. Tai taip pat raginimas visiems ginti ir kautis už laisvę. Jei ne dabar, tai kada?

Knygai įžangą parašęs Arkady Ostrovsky – žinomas Didžiosios Britanijos žurnalistas, šiuo metu dirbantis „The Economist“ – teigia: ,,Zelenskio žodžiams retorinę galią suteikė daugeliui jo kalbų būdinga savybė – tiesa. Ji įgalino Zelenskį formuoti pasaulio požiūrį į Ukrainą. Niekas negali pasakyti, kiek ilgai tęsis šis karas, kaip jis baigsis ir koks prezidentas bus Zelenskis, kai kovos baigsis. Tačiau vienas dalykas atrodo neabejotinas. Jei Putino tikslas buvo sunaikinti Ukrainą, jos valstybingumą ir tapatybę, jis žlugo jau pirmą invazijos dieną. Kaip pirmame vaizdo įraše sakė Zelenskis, Ukraina yra tut. Čia ji ir liks.“

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti