Algimantas

Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Leidykla: Obuolys
Informacija
  • Metai 2020
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 601
  • ISBN 9786094841835

Knygos „Algimantas“ aprašymas

Ar yra kažkas vertingesnio už tautą? Už gimtinę? Kiek kraujo galima pralieti už tėvynę? Už mylimąją? Vinco Pietario romanas „Algimantas" įtraukia kaip geriausių pasaulio klasikų kūriniai.

XIII a. pradžia. Keičiasi politinis Europos žemėlapis. Vienos valstybės nyksta. Kitos – tik pradeda augti. Iš slavų kunigaikščių apsuptų lietuvių genčių kuriama Lietuvos valstybė. Vyksta tarpusavio konfliktai. Kunigaikštis Tranaitis vaduojasi iš slavų įtakos. Brolis Aršusis, pasitelkęs tuos pačius slavus, siekia Lietuvos valdovo titulo.

Per antpuolį Kirsnos pilyje Voluinės kunigaikščio Romano kariai nužudo kunigaikštį Tranaitį ir jo tėvą Mingailą, o mažėlį Algimantą pagrobia. Kunigaikščio tarnas Basasis ryžtasi ieškoti vaiko. Po 10 metų atranda jį Romano pilyje, pavadintą Danyla. Užaugęs Danyla pasivadina Ilgūnu ir stengiasi grįžti į gimtinę, ketindamas atgauti savo žemes. Kelionėje pamilsta ir veda, o grįžęs pradeda ruoštis žygiui prieš dėdę Aršųjį, vedusį svetimšalę ir priėmusį stačiatikybę. Prasideda ilgos Algimanto kovos su priešais ir sudėtingas kelias į Lietuvos valdovo sostą.

Kaip susiklostys Algimanto likimas? Ar drąsa ir taurumas įveiks priešų kėslus?

Nusikelkite į XIII a. Lietuvą. Patirkite nuotykius. Įsijunkite į kovas. Pajuskite ištikimos draugystės ir meilės skonį...

„„Algimantas" – ne tik V. Pietario, bet ir pačios epochos kūrinys, paminklas, pastatytas ties vienu iš staigių tautos istorinio kelio posūkių." – lietuvių literatūros kritikas profesorius Petras Bražėnas.

Vincas Pietaris (1850-1902) – Lietuvos rašytojas, gydytojas, draudžiamosios lietuvių publicistikos bendraautoris, publicistas, pirmojo lietuviško romano autorius. Svarbiausiu jo kūriniu laikomas „Algimantas, arba lietuviai XIII šimtmetyje", pradėtas rašyti 1900 m. Jis išleistas po autoriaus mirties, 1904 m. Rašydamas romaną V. Pietaris rėmėsi istorinėmis kronikomis, Naugardo, Pskovo, Hipatijaus metraščiais. Nemažai vietovių, minimų kūrinyje, turi realius atitikmenis. Nors kunigaikštis Algimantas neįkūnija jokio istorinio personažo, turi daug garsių LDK kunigaikščių bruožų. Jo prototipu laikomas Alšėnų kunigaikščio Jono Algimantaičio tėvas. Dauguma romano detalių – literatūrinė išmonė. Bet įvykių seka pagrįsta istoriniais faktais.

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti