Arbatos plantatoriaus žmona

10,00€
*Išpardavimo kaina
15,95€
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Baltos lankos
Informacija
  • Metai 2016
  • Puslapiai 456
  • Leidykla Baltos lankos
  • ISBN 9789955239116

Knygos „Arbatos plantatoriaus žmona “ aprašymas

Kiek paslapčių prireiks sugriauti tobulą santuoką? Ką tik ištekėjusi už žavingo ir turtingo našlio jaunoji Gvendolina Huper nekantrauja pradėti naują gyvenimą egzotiškame Ceilone. Ji pasiryžusi būti tobula žmona ir mama. Bet gyvenimas naujuose namuose, apsuptuose žalių lyg aksomas arbatkrūmių, ne visai toks, apie kokį ji svajojo tekėdama už Lorenso Huperio. Plantacijų darbininkai šiurkštūs ir pagiežingi, kaimynai tikri pavyduoliai, o jos mylimas vyras praleidžia ilgas valandas darbe, palikęs savo jauną nuotaką vieną. Lorensas pasikeitė jos atžvilgiu: jis nebėra toks mylintis ir, atrodo, traukiasi nuo jos, o moters jaunystė ir nepatyrimas jai neleidžia  susidoroti su skausminga realybe ir pareigomis buityje. Ji nėra pratusi prie žmonių ir jų kultūrų, o natūralus teisingumo jausmas veda ją į tarpasmeninius konfliktus. Išlepintos ir piktos Lorenso sesers atvykimas dar labiau apsunkina situaciją, o Gvendolina jaučiasi izoliuota.

Klajodama po apylinkes, ji vis dažniau susiduria su savo vyro praeities šešėliais: dulkėta skrynia su geltona vestuvine suknele, krūmokšniais apaugęs nedidelis kapas, vis labiau kelianti nerimą Lorenso tyla... Tačiau netrukus Gvendolina pastoja ir jų namus aplanko džiaugsmo kupinos dienos. Deja, palaimingas sutuoktinių gyvenimas netrunka ilgai. Gimdymo kambaryje Gvendolina priversta priimti žiaurų sprendimą ir amžiams tai laikyti paslaptyje. Bet ar tokia didelė paslaptis gali būti palaidota ilgam? 

Tai neįprastai žavus ir nuo pirmų puslapių įtraukiantis romanas: Ceilono peizažas, miesto šurmulys, jo spalvos ir meistriškai nupiešti žmonių paveikslai leidžia iš arti stebėti šią istoriją. Skirtingos kultūros ir pasipiktinimas, politiniai neramumai, rasiniai išankstiniai nusistatymai – visa tai istorijai suteikia nerimo ir pavojaus. Pavydo, apgaulės, niokojančių sprendimų ir kaltės drama paveiks ne tik sutuoktinių ir aplinkinių gyvenimus, bet ir leis išgyventi gniuždantį širdies skausmą pačiam skaitytojui.

„Tobula knyga: paslaptys, meilė, sielvartas ir džiaugsmas. Negalėjau padėti šios knygos į šalį!“ Santa Montefiore, knygos „Bitininko duktė“ autorė Dinah Jefferies (Dina Džefris, gim. 1948) pirmuosius savo gyvenimo metus praleido Malaizijoje, Anglijoje baigė studijas, vėliau Toskanoje dirbo grafienės vaikų aukle, gyveno hipių bendruomenėse. Rašyti ji pradėjo po skaudžios netekties: žuvus keturiolikmečiui sūnui, savo skausmą moteris perkėlė į kūrybą. Taip gimė debiutinis romanas „Atskyrimas“ („The Separation“). 2015 m. pasirodžiusi antroji knyga „Arbatos plantatoriaus žmona“ akimirksniu tapo „The Sunday Times“ bestseleriu ir ilgai nesitraukė iš šio sąrašo viršūnių.


Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti