Aš dinamitas! Nietzsche s gyvenimas

7,91€
9,30€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Jotema
Autorius Sue Prideaux
Informacija
  • Metai 2020
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 448
  • Leidykla Jotema
  • ISBN 9789955138655

Knygos „Aš dinamitas! Nietzsche s gyvenimas“ aprašymas

Naujoviška didžiausio visų laikų filosofijos ikonoklasto biografija. Įvertinta literatūrine 2019 m. Hawthornden premija. The Times knygą pripažino geriausia 2018 m. biografija.

Friedrichas Nietzsche — vienas mįslingiausių individų filosofijoje. Jo terminai — antžmogis, valia siekti galios, vergų moralė — iš pagrindų pakeitė žmogiškosios būklės suvokimą. Tačiau ką daugelis iš tikrųjų nutuokia apie Nietzsche’ę, išskyrus išraiškingus ūsus, niūrų žvilgsnį ir užsitęsusį siejimą su nihilizmu bei fašizmu? Kaip reikėtų vertinti mąstytoją, kurį vienodai mėgo Albert’as Camus, Ayna Rand, Martinas Buberis ir Adolfas Hitleris?

Nietzsche teigė, kad visa filosofija yra autobiografiška. Šioje įtikinamoje ir gyvastingoje, mitus griaunančioje biografijoje Sue Prideaux perkelia skaitytojus į gabaus, ekscentriško ir sudėtingo individo pasaulį, nušviesdama įvykius ir asmenis, kurie darė įtaką jo gyvenimui bei kūrybai. Nuo pamaldaus krikščioniško auklėjimo iki dėstytojo karjeros, atsiskyrėliško filosofavimo aukštikalnėse ir širdį veriančio kryčio į beprotybę. S Prideaux fiksuoja intelektualinį ir emocinį Nietzsche’s gyvenimą su romanistams būdingu įžvalgumu ir švelnumu. Autorė dar nutapo jam reikšmingiausių žmonių portretus. Tarp jų — Richardas ir Cosima Wagneriai, Lou Salomé, fatališka moteris, sudaužiusi Nietzsche’i širdį, ir jo sesuo Elisabeth’ė, arši vokiečių nacionalistė bei antisemitė.

„Aš dinamitas! Nietzsche's gyvenimas“ — biografija, kurią privalu perskaityti visiems, trokštantiems perprasti labiausiai nesuprastą visų laikų filosofą. 

Sue Prideaux — rašytoja ir biografė. Jos močiutė buvo keliautojo Roaldo Amundseno mūza, o jos krikštamotė nutapė Edvardą Munchą, kurio biografiją ji vėliau parašė pavadinimu „Edvardas Munchas: anapus Šauksmo“. Ši knyga įvertinta James Tait Black Memorial premija. Kita autorės knyga, „Strindbergo gyvenimas“, apdovanota Duff Cooper premija ir pateko į trumpąjį Samuel Johnson premijos nominantų sąrašą. 

„Aš dinamitas! Nietzsche’s gyvenimas“ pelnė literatūrinę 2019 m. Hawthorndeno premiją. Vyriausioji komisijos narė dama Hermione Lee tvirtino: „Visi Hawthornden premijos komisijos nariai sutarė, jog (labai stiprios konkurencijos dėl premijos metais) ši puiki biografija labai keista ir sudėtinga tema yra nuostabiai gerai parašyta, suprantama ir aiški. Joje apstu aštrių ir stilingų posakių, ji šuoliuoja energingu tempu ir neretai yra stebinančiai, nepaprastai juokinga bei pasižymi didžiuliu talentu kurti personažus. Ji visiškai pakeičia įprastą požiūrį į Nietzsche’ę ir pasakoja intriguojančią istoriją.“

Buvęs Kenterberio arkivyskupas Rowan Williams šią biografiją pavadino „ryškiausiu ir žvaliausiu pasakojimu per ilgą laiką apie vieną įspūdingiausių intelektualinių figūrų šiuolaikinės Europos mąstyme“. Sarah Bakewell, knygos „Egzistencialistų kavinėje“ autorė, rėžė, kad: „kiekviena biografija turėtų būti tokia — patraukli, sumani, jaudinanti, neretai absoliučiai juokinga, kupina įžvalgų ir akylai pastebėtų detalių iš nepaprasto gyvenimo. Tikra bomba.“

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti