Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.
Aš dinamitas! Nietzsche s gyvenimas

Aš dinamitas! Nietzsche s gyvenimas

Internetu:
16,06€
Knygyne:
19,35€ (kaina knygynų tinkle VAGA, išskyrus franšizinius knygynus)
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Jotema
Autorius Sue Prideaux
Informacija
  • Metai 2020
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 448
  • Leidykla Jotema
  • ISBN 9789955138655

Knygos „Aš dinamitas! Nietzsche s gyvenimas“ aprašymas

Novatoriška didžiausio visų laikų filosofijos ikonoklasto biografija
Apdovanota literatūrine 2019 metų
Hawthornden premija
The Times knygą pripažino geriausia 2018-ųjų biografija

Friedrichas Nietzsche — vienas paslaptingiausių asmenų filosofijoje, kurio sąvokos — antžmogis, valia siekti galios, vergų moralė — fundamentaliai pakeitė mūsų žmogiškosios būklės suvokimą. Bet ką dauguma žmonių iš tiesų žino apie Nietzsche’ę, išskyrus ūsus, piktą žvilgsnį ir užsitęsusį siejimą su nihilizmu bei fašizmu? Kaip turėtume vertinti mąstytoją, kurį vienodai mėgo Albert’as Camus, Ayna Rand, Martinas Buberis ir Adolfas Hitleris?

Nietzsche rašė, kad visa filosofija yra autobiografiška. Šioje įtikinamoje ir gyvybingoje, mitus griaunančioje biografijoje Sue Prideaux nukelia skaitytojus į talentingo, ekscentriško ir smarkiai susirūpinusio žmogaus pasaulį, nušviesdama įvykius ir žmones, kurie darė įtaką jo gyvenimui ir kūrybai. Nuo ramaus, pamaldžiai krikščioniško auklėjimo — kurį pritemdė mįslinga tėvo mirtis — iki dėstytojo karjeros, atsiskyrėliško filosofavimo aukštikalnėse ir širdį veriančio kryčio į pamišimą, — Prideaux fiksuoja intelektualinį ir emocinį Nietzsche’s gyvenimą su romanistams būdingu įžvalgumu ir jautrumu.

Ji taip pat nutapo nepamirštamus jam svarbiausių žmonių portretus, tarp kurių — Richardas ir Cosima Wagneriai, Lou Salomé, fatališka moteris, sudaužiusi Nietzsche’i širdį, ir jo sesuo Elisabeth’ė, arši vokiečių nacionalistė ir antisemitė, manipuliavusi jo tekstais ir pavertusi Nietzsche’s archyvą nacių ideologams patrauklia vieta.

„Aš dinamitas!“ — tai biografija, kurią būtina perskaityti visiems, siekiantiems suprasti labiausiai nesuprastą visų laikų filosofą.

 

Apie autorę

Sue Prideaux — rašytoja ir biografė, knygų „Edvardas Munchas: anapus Šauksmo“, apdovanotos James Tait Black Memorial premija, ir „Strindbergo gyvenimas“, įvertintos Duff Cooper premija ir patekusios į trumpąjį Samuel Johnson premijos nominantų sąrašą, autorė.

 

Atsiliepimai

 

Sue Prideaux knyga „Aš dinamitas! Nietzsche’s gyvenimas“ apdovanota literatūrine 2019 metų Hawthorndeno premija

Vyriausioji komisijos narė dama Hermione Lee teigė: „Visi
Hawthornden premijos komisijos nariai sutarė, jog (labai stiprios konkurencijos dėl premijos metais) ši puiki biografija labai keista ir sudėtinga tema yra nuostabiai gerai parašyta, suprantama ir aiški. Joje apstu aštrių ir stilingų posakių, ji šuoliuoja energingu tempu ir neretai yra stebinančiai, nepaprastai juokinga bei pasižymi didžiuliu talentu kurti personažus. Ji visiškai pakeičia įprastą požiūrį į Nietzsche’ę ir pasakoja intriguojančią istoriją.“

Prideaux Nietzsche’s biografija sulaukė daugybės pagyrų nuo to laiko, kai buvo pirmąsyk išleista praėjusiais metais. Buvęs Kenterberio arkivyskupas Rowan Williams ją pavadino „ryškiausiu ir žvaliausiu pasakojimu per ilgą laiką apie vieną įspūdingiausių intelektualinių figūrų šiuolaikinės Europos mąstyme“, o Sarah Bakewell pareiškė, kad „kiekviena biografija turėtų būti tokia — patraukli, sumani, jaudinanti, neretai absoliučiai juokinga, kupina įžvalgų ir akylai pastebėtų detalių iš nepaprasto gyvenimo. Tikra bomba.“

Friedricho Nietzsche’s veikalai supurtė vakarietiško mąstymo pamatus ir toliau daro visokeriopą įtaką mūsų kultūrai, bet vis dėlto jis išlieka vienu labiausiu nesuprastų filosofų visoje žmonijos istorijoje. Sue Prideaux mitus griaunanti knyga įveda skaitytojus į talentingo, ekscentriško ir didžiai nerimastingo žmogaus pasaulį, nušviesdama jo gyvenimą ir kūrybą formavusius įvykius bei žmones. Aš dinamitas! yra biografija, kurią turi perskaityti kiekvienas, siekiantis suprasti Nietzsche’ę — filosofą, kuris nuspėjo mūsų neramius laikus ir ieškojo jiems sprendimų.

Pirmoji Sue Prideaux biografija „Edvardas Munchas: anapus Šauksmo“ apdovanota
James Tait Black Memorial premija. „Strindbergo gyvenimas“ įvertinta Duff Cooper premija ir pateko į trumpąjį Samuel Johnson premijos nominantų sąrašą. Tiek Munchas, tiek Strindbergas buvo paveikti Nietzsche’s. „Aš dinamitas!“ taip pat buvo paskelbta geriausia The Times 2018 metų biografija.

Kiekviena biografija turėtų būti tokia — patraukli, sumani, jaudinanti, neretai absoliučiai juokinga, kupina įžvalgų ir akylai pastebėtų detalių iš nepaprasto gyvenimo. Tikra bomba.
* Sarah Bakewell, knygos „Egzistencialistų kavinėje“ autorė


 

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti