Brevilokvijas

23,21€
27,30€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Žara
Informacija
  • Metai 2023
  • Viršelis Minkštas
  • Puslapiai 432
  • ISBN 9789986343851

Knygos „Brevilokvijas“ aprašymas

Pranciškono šv. Bonaventūros (1217–1274) Brevilokvijas – aiškiomis proto sąvokomis paremtas, griežtai logiškai dėstomas ir širdį kilti Dievop uždegantis krikščionių tikėjimo apmąstymas. Vertimas, įvadai, paaiškinimai ir rodyklės šį šv. Tomo Akviniečio amžininko veikalą pirmą kartą atveria ir mūsų meto skaitytojams.


,,Pagiriamojo žodžio nusipelno... ir itin kompetentingai atliktas lotyniško originalo vertimas. Vertėjui pavyko išvengti „interpretacinio“ vertimo pagundų, kas yra ypač sunku dirbant su šaltiniais, kuriuose mokymas nėra taip išsamiai susistemintas, kaip, pvz., šv. Tomo veikaluose. Sąlygiškas nesistemiškumas, teorinio išbaigtumo stoka, sąlygiškas mokymo atvirumas reikalauja itin gero žinojimo visos krikščioniškos teologinės ir filosofinės minties tradicijos, ne vienu aspektu glaudžiai susijusios, pvz., su šv. Augustino mokymu ir net su neoplatonizmo filosofijos šaltiniais. Džiugu, kad traktato vertimas, įdomus ir neretai provokuojančiai šiuolaikiškas Leopoldo Schefele’s OFM įvadas bei informatyvi vertėjo pratarmė šv. Bonaventūros traktato vertimo leidimui jį deramai pristato kaip vieną iš pamatinių krikščioniškos minties tradicijos liudijimų." - Dr. Rasius Makselis


Viduramžių filosofija apima labai ilgą beveik 700 metų laikotarpį, kuris, bent jau nuo XIII a. pasižymėjo labai intensyvia ir produktyvia intelektualine veikla. Viduramžiais ypač aktyviai formavosi Vakarų Europos kultūrinis paveldas. Todėl, norėdami pažinti savąją kultūrą, turime susipažinti su Viduramžių teologų, filosofų ir bendrai intelektualų kūryba. 

,,Bonaventūros trumpo tikėjimo pagrindų spekuliatyvaus pristatymo – knygos Breviloquium vertimas ypač savalaikis. Jis puikiai pasitarnaus teologinės minties raidai suprasti. Teologija nėra sustingęs, užsikonservavęs mokslas. Tai dinamiška, atliepianti šiandienos realijas ir kartu išlaikanti tradicinį branduolį teorija. Naudos skaitydamas šią knygą turės tiek filosofas, kuris susipažins su argumentacijos ir įrodinėjimo tradicija Viduramžiais, tiek kultūros  istorija besidomintis skaitytojas. Vertimo kalba gera, puikios yra pastabos, kurios labai praplečia žinias apie Viduramžių mąstytojus." - Prof. dr. Albinas Plėšnys


Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti