Kai tavo veidas išnyksta dūmuose, ir kitos istorijos iš krematoriumo

6,80€
*Kaina VAGA lojalumo programos nariams
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Liūtai ne avys
Informacija
  • Metai 2021
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 288
  • ISBN 9786098254792

Knygos „Kai tavo veidas išnyksta dūmuose, ir kitos istorijos iš krematoriumo“ aprašymas

Mirtis jaudina, ar ne? Mes ir bijome, ir norime kuo daugiau sužinoti apie mirtį. Nors gal labiau bijome? Ne, iš tiesų – labiau norime. Ir šį norą su kaupu patenkina Caitlin Doughty, daugybę metų dirbusi laidojimo namuose-krematoriume ir labai apčiuopiamą mirtį mačiusi visais įmanomais pavidalais. Caitlin žaidžia mūsų smalsumu sužinoti kuo daugiau smulkmenų ir pikantiškų detalių apie laidojimo industrijos kasdienybę, todėl knyga sprogsta humoru, tačiau tuo pat metu jos tekstas nenuslysta vien krematoriumo kasdienybės paviršiumi.

Mūsų visuomenė mano, kad jei mes tiesiog nepripažinsime mirties, tai mūsų netrukdys. Užsidengiame ausis, akis ir širdis žinodami, kad vieną dieną mūsų nebeliks. Užuot pažvelgę į mirtį iš arčiau, fokusuojamės į tobulėjančias technologijas, gyvenimo trukmę ir plastines operacijas. Esame keista visuomenė – stengiamės nekreipti dėmesio į mirtį arba ją įveikti.

„Kai tavo veidas išnyksta dūmuose" apima ir pačius giliausius mūsų pasąmonės, mirties baimių ir mirties neigimo sluoksnius. Ši knyga atsako į klausimus:

Ar mirtis – visada tragedija?

Kaip veikia ir ko siekia visa apimantis ir laidotuvių madas begėdiškai diktuojantis mirties verslas?

Kokią įtaką laidojimo verslas daro mūsų mirties suvokimui ir laidojimo tradicijoms?

Iš kur kyla Vakarų visuomenių paniška mirties baimė, senėjimo, ligos ir mirties neigimas?

Ar laidotuvės gali apsieiti be kičo, skubos ir tūkstantinių išlaidų šeimai?

Ar mirtis gali būti rami?

Taigi ar esate pasiruošę pažvelgti į mirties ritualus iš skirtingų pasaulio kultūrų? Caitlin Doughty tikrai negaili detalių, kad ir kokios šiurpios jos bebūtų. Nors mirusių žmonių kūnų aprašymai skirti visai ne silpnų nervų skaitytojams, kiekvienas joje ras tiesas, kurias privaloma išgirsti. Nemanote, kad esate apsaugoti nuo mirties realybės? – tai revoliucinė knyga, apversianti jūsų mąstymą. Tiek daug dalykų, kurių nežinojimas mus veda prie mirties baimės. Taip, tai nežinojimas sukelia baimę, todėl nusiimkite akių raištį ir iš tikrųjų atsiskleiskite tiesai, kuri yra neįkainojama.

Kai kurios Caitlin idėjos gali pasirodyti keistos ar sunkiai priimtinos, tačiau į mirtį ji žvelgia iš labai arti, su begaline pagarba (taip taip, ir su nemažai išties pikantiškų detalių, kurios pagarbai nė kiek netrukdo). Mirties nukarūnavimas šioje knygoje išties jos nė kiek nesubanalina ir nesumenkina, o atvirkščiai – padeda mirtį pamatyti kaip labai žmogišką ir natūralų, kiekvieno iš mūsų kelyje laukiantį procesą, kurį turėtume mokėti priimti ne tik su pagarba, bet ir su humoru.

Tai jokiu būdu ne tipiška sausa statistikai užpildyta negrožinė literatūra. Ši knyga primena memuarą, kuriame tiek daug lengvai pateiktos informacijos.

„Mes taip meistriškai slepiamės nuo mirties, kad atrodo, jog esame pirmoji nemirtingų žmonių karta. Tačiau taip nėra." (Caitlin Doughty)

Atsiliepimai apie knygą:

Šią knygą tiesiog privaloma perskaityti – bent jau tam, kad visi prisimintume, jog mankštinimasis, ekologiškas maistas ir plastinės operacijos veikia tik iki tam tikros akimirkos. Doughty yra mano laidotuvių draugės tipas – atjaučianti, rami ir nepaprastai linksma.

Meg Rosoff, rašytoja

Knyga, pakeičianti požiūrį į mirtį. Caitlina Doughty suteikia mums sunkios ir prasmingos informacijos, sėkmingai susitvarkydama su siaubingais dalykais.

Helen Rumbelow, Times

Nepamirštama knyga... Doughty pirmoji ėmė pasakoti apie „pozityvius mirties momentus". Knyga „Kai tavo veidas išnyksta dūmuose" – smagus, jaudinantis ir aistringas prašymas iš pagrindų permąstyti savo požiūrį į mirtį.

Gavinas Francisas, Guardian

Apie autorę:

Caitlin Doughty yra laidojimo biuro savininkė, bestselerių apie mirties kasdienybę JAV autorė, taip pat tinklalaidės „Paklausk laidotojos" vedėja. Ji taip pat įkūrė organizaciją „Gerosios mirties ordinas". Šiuo metu Caitlin Doughty gyvena Los Andžele, kur vadovauja savo laidojimo namams „Clarity Funerals and Cremation".

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti