Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.
akcija
Didysis gripas. Istorija apie pačią negailestingiausią pandemiją žmonijos istorijoje

Didysis gripas. Istorija apie pačią negailestingiausią pandemiją žmonijos istorijoje

10,00€
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: BRIEDIS
Autorius John M. Barry
Informacija
  • Metai 2021
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 528
  • ISBN 9789955268154

Knygos „Didysis gripas. Istorija apie pačią negailestingiausią pandemiją žmonijos istorijoje“ aprašymas

1918-ųjų žiemą, pačiame Pirmojo pasaulinio karo įkarštyje, armijos stovyklą Kanzase apėmė mirtiniausias žmonijos istorijoje virusas, kuris kartu su amerikiečių kariais patraukė į rytus, o paskui pratrūko, nužudydamas apie 100 milijonų žmonių visame pasaulyje. Per dvidešimt keturias savaites šis virusas nusinešė daugiau gyvybių nei AIDS per dvidešimt ketverius metus, per metus pražudė daugiau žmonių nei Juodoji Mirtis per visą amžių. Tačiau visa tai vyko ne viduramžiais. 1918-aisiais modernusis mokslas pirmą kartą susidūrė su epidemine liga. Knygoje susipina daugelio pasakojimų gijos, o veikėjų ratas apima nuo Johnso Hopkinso medicinos mokyklos įkūrėjo Williamo Welcho iki Johno D. Rockefellerio ir prezidento Woodrow Wilsono.

Galų gale ši tragiška istorija sukuria tikslų ir akis atveriantį krizės modelį, su kuriuo galime susidurti ir mes, horizonte vis aiškiau pasirodant šiuolaikinių epidemijų atšvaitams. Ši knyga laimėjo Amerikos nacionalinės mokslų akademijos Kecko premiją.

Iš anglų kalbos vertė gyd. genetikė dr. Birutė Tumienė

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti