Dingusios šalys 1840-1970

Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Autorius Bjorn Berge
Informacija
  • Metai 2020
  • Puslapiai 352
  • ISBN 9786094871085

Knygos „Dingusios šalys 1840-1970“ aprašymas

Kitokia pasaulio istorija, kurią mums byloja iš žemėlapių ištrintų šalių pašto ženklai, liudininkų pasakojimai ir istorinės interpretacijos.

Žinomo norvegų architekto ir tyrėjo Bjørno Bergės knyga pasakoja apie penkiasdešimt 1840–1970 metais egzistavusių valstybių. Bojaka, Ikikė, Korjentesas, Pietų Kasajus, Helgolandas, Triestas, Labuanas, Tanžeras... Kai kurių pavadinimai galbūt sužadins tam tikrų asociacijų, o kiti ką nors tesakys retam iš mūsų. Šios pražuvusios šalys gali papasakoti neįtikėtinų istorijų – ar tai būtų trumpaamžė Rytų Karelija, nugyvenusi vos keletą žiemos savaičių per 1922-ųjų karą, ar sunkiau palaužiama Oranžijos Laisvoji Respublika, būrų valdoma valstybė, XIX amžiaus pabaigoje atšventusi nepriklausomybės penkiasdešimtmetį.

Aprašomų šalių įvairovė atspindi skirtingus XIX ir XX amžių pasaulinės istorijos aspektus su jų ideologijomis, imperializmu, kovomis dėl išteklių, imigracijos bangomis ir karais – tiek visa apimančiais, tiek visai nereikšmingais. Vienų jų būta nepriklausomų valstybių, kitos tarnavo tik kaip kariniai placdarmai, žaliavų gavybos bazės ar tiesiog atliko kokį nors vaidmenį galingųjų valstybių žaidimuose.

Bjørnas Bergė, aistringas kolekcionierius ir nuostabus pasakotojas, kaip įrodymą, kad šios šalys iš tiesų egzistavo, pasitelkia jų pašto ženklus. „Vis dėlto jie ir neabejotinai meluoja. Savo pašto ženklais šalys nepaliaujamai mėgins pateikti save tokias, kokios pačios norėtų būti matomos – teisingesnės, liberalesnės, gailestingesnės, labiau bauginančios ar politiškai pajėgesnės, nei yra iš tikrųjų"", – sako autorius ir pasitelkia liudininkų pasakojimus bei istorikų įžvalgas. Prie kiekvienos šalies pateikiamas žemėlapis, pašto ženklas ir papildomos literatūros sąrašas, vietomis taip pat nurodomi rekomenduotini receptai, filmai, muzikos kūriniai.

„Dingusios šalys"" netruko užkariauti tautiečių simpatijų, Norvegijoje parduota per 17 000 knygos egzempliorių. Leidybos teises įsigijo daugiau nei 20 šalių – nuo Brazilijos iki Prancūzijos ir Pietų Korėjos.


ATSILIEPIMAI

„Ši architekto parašyta knyga – tiesiog nuostabi! ... Sąmojingi Bjørno Bergės tekstai leidžia mums pažvelgti į šias menkiau pažįstamas valstybes kitomis akimis."

- North Carolina Modernist Houses

„Dingusios šalys – unikali ir labai ypatinga, kitokio sukirpimo istorinė knyga, neabejotinai sudominsianti istorijos mylėtojus, pašto ženklų kolekcionierius ir politikos mokslų studentus. Šis itin nuodugniai ištyrinėtas, puikiai parašytas, išdėstytas ir skaitytojui patraukliai pateiktas kūrinys dėl savo išskirtinumo, savitumo ir prieinamumo neabejotinai praturtins tiek viešųjų, tiek ir akademinių bibliotekų pasaulio istorijos kolekcijas bei rekomenduotinos literatūros sąrašus."

- Midwest Book Review

„Autorius papildo kiekviename pašto ženkle slypinčius pasakojimus grožine literatūra, liudininkų pasakojimais ir istoriniais šaltiniais, taip leisdamas skaitytojams pažvelgti į ilgus kolonializmo, nacionalizmo, imperializmo ir didesnių bei menkesnių konfliktų dešimtmečius ... Dingusios šalys geba užtikrintai pademonstruoti, jog netgi šios mažytės efemerinės popieriaus skiautelės, ir tokios smulkmenos, kaip jų dizainas, gali suteikti mums svarbų raktą, įgalinantį atrakinti kultūros ir istorijos paslaptis."

- Print Magazine

„Dingusios šalys – gardus kąsnelis ne tik pašto ženklų kolekcionieriams, bet ir mums visiems. Visas šis sumanymas toks šaunus, jog gali net pažaliuoti iš pavydo: imk gi ir parašyk knygą apie nebeegzistuojančias šalis. O šių esama tiek daug! ... Neretai jau patys skyrelių pavadinimai – vienas smagumas: „Kunigaikštės po burkomis"", „Naftos karštinė ir mėsinės musės"", „Jūrų agurkai mainais į akmeninius pinigus"". Vis dėlto niekas nepranoks vietovardžių: Inini! Riūkiū! Ikikė! ... Kiekvienai šaliai skiriami keturi-šeši puslapiai, o iš jų prieš mūsų akis skleidžiasi sukrečianti pasaulio istorija, poetiškai aprašymai ir šmaikščios detalės, paįvairintos taikliai parinktomis grožinės ir kelionių literatūros rašytojų citatomis. ... Dingusios šalys – nepaprastai daili knyga, atspausdinta ant puikios kokybės popieriaus. Prie kiekvienos šalies pateikiamas žemėlapis, pašto ženklas ir papildomos literatūros sąrašas, vietomis taip pat nurodomi ir rekomenduotini receptai, filmai, muzikos kūriniai."

- AFTENPOSTEN

„Bjørnas Bergė parašė itin originalią istorinę knygą – trykštančią energija, smagią, išmoningą, gausiai įdarytą nuostabą keliančiais faktais. ... atspirties tašku tapo 50 ženklų iš autoriaus privačios nebeegzistuojančių šalių pašto ženklų kolekcijos. Šioms šalims nubrėžiami istoriniai metmenys, jie papildomi įvairiapusiškais, neretai ironiškais, pamąstymais apie valstybinę santvarką ir gyvenimo kokybę ... grafinis dizainas subtilus. Ši patraukli, smagi ir informatyvi knyga neabejotinai susilauks pasisekimo po kalėdinėmis eglutėmis."

- DAGBLADET (Jon Rognlien)"


Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti