Imperatorienė Sisi

Leidykla: Alma littera
Informacija
  • Metai 2019
  • Puslapiai 512,00
  • Leidykla Alma littera
  • ISBN 9786090135488

Knygos „Imperatorienė Sisi“ aprašymas

Pranciškus Juozapas Habsburgas daugiatautės Austrijos imperijos valdovu tampa 1848 m. Kai per Europą ritasi revoliucijų banga. Nuslopinęs maištus Vengrijoje ir Italijoje, jis perima sostą iš dėdės. Įtakingiausias Pranciškaus Juozapo patarėjas – jo motina erchercogienė Sofija. Ji nuo vaikystės ruošė sūnų imperatoriaus vaidmeniui. Po pasikėsinimo į Pranciškų, ji nusprendžia, kad sūnus turi kuo greičiau vesti.

Nevaržomos dvasios penkiolikametė Bavarijos kunigaikštytė Elžbieta, kitaip Sisi, su vyresniąja seserimi Elena, jaunojo imperatoriaus sužadėtine, keliauja į Habsburgų dvarą. Sisi iškyla dilema. Ji pamilsta sesers sužadėtinį. Pavergia jo širdį. Pranciškus Juozapas atsisako įsipareigojimo Elenai. Paskelbia apie ketinimą vesti Sisi. Pasodinta į labiausiai Europoje intrigomis apipinto imperatoriškojo dvaro sostą, Sisi  stengiasi pelnyti ir išsaugoti vyro, pavaldinių bei pasaulio meilę. Bet apleidžia politines ir šeimines priedermes...

Allison Pataki romane „Imperatorienė Sisi“ pateikia daugybę istorinių detalių. Sukuria sudėtingų veikėjų galeriją. Tai - galimybė pažvelgti į vienos įdomiausių Europos istorijoje karališkosios šeimos gyvenimą. Kitokioje perspektyvoje pamatyti auksu spindintį Habsburgų dvarą ir XIX a. grožio etalonu laikomą imperatorienę Sisi.

„Allison Pataki neria į istorijos gelmę ir iškelia veikėją, kuri nėra vien brangakmenis imperijos karūnoje – tai spalvinga, sudėtinga asmenybė, kurios gyvenimo istorija suteikia progą į istorinius įvykius pažvelgti iš visai kitokios perspektyvos. Sumaniai parašyta, įdomi, kupina išdavysčių, intrigų ir meilės, „Imperatorienė Sisi“ prikaustė mano dėmesį nuo pat pirmųjų puslapių." - Lee Woodruff.

Allison Pataki (gimė 1984 m. lapkričio 25 d.) - amerikiečių rašytoja ir žurnalistė. Jos miestelio Revoliucinio karo istorija įkvėpė A. Pataki parašyti savo pirmąją knygą „Išdaviko žmona", paremtą Benedikto Arnoldo gyvenimu. Knygoje nagrinėjamas romantinis trikampis. Jos knyga tapo „New York Times" bestseleriu. A. Pataki rašė „ABCNews.com", „The Huffington Post", „FoxNews.com", „Travel Girl" ir kitoms žiniasklaidos priemonėms. 2016 m. A. Pataki parašė straipsnį laikraščiui „The New York Times". Jame išsamiai aprašė savo šeimos patirtį, susijusią su traumine smegenų trauma ir sveikimu. 2015 m. A. Pataki vyrą David Levy ištiko beveik mirtinas insultas, kai pora skrido lėktuvu į Sietlą. 2018 m. išleistoje jos knygoje „Beauty in the Broken Places" aprašyta ši patirtis.

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti