Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.
Jūs nežinote, kas yra karas. Jevos dienoraštis

Jūs nežinote, kas yra karas. Jevos dienoraštis

Internetu:
14,03€
Knygyne:
16,50€ (kaina knygynų tinkle VAGA, išskyrus franšizinius knygynus)
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Alma littera
Autorius Jeva Skalecka
Informacija
  • Metai 2023
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 240
  • ISBN 9786090154106

Knygos „Jūs nežinote, kas yra karas. Jevos dienoraštis“ aprašymas

Kiekvienas žino žodį „karas“. Bet labai nedaug žmonių supranta, ką tai iš tikrųjų reiškia. Galite sakyti, kad šis žodis siaubingas ir gąsdinantis, bet nė neįsivaizduojate baimės, kurią jis atneša. Ir kai netikėtai stojate į akistatą su karu, pasijuntate visiškai sutrikę, apimti išgąsčio ir nevilties. Visi jūsų planai sunaikinami be įspėjimo. Kol nepabuvote kare, jūs nežinote, kas tai yra.

Ankstyvą 2022 m. vasario 24-osios rytą Jeva su močiute ir kaimynais slepiasi šaltame rūsyje nuo žemę drebinančių sprogimų. Dar prieš pora savaičių ji linksminosi gimtadienio šventėje, paskui per vieną dieną visas jos ir kitų Ukrainos žmonių kasdienis pasaulis subyrėjo į šipulius. Negailestinga karo jėga nuo pat pirmų akimirkų ėmė glemžtis viską: namus ir miestus, žmonių gyvybes... Bet yra dalykų, kurių neįmanoma sunaikinti.

Ši knyga – tai sukrečiantis, bet kartu ir šviesos kupinas dvylikametės ukrainietės Jevos dienoraštis, kurį ji pradėjo rašyti Rusijai užpuolus Ukrainą. Paauglė iš Charkivo aprašo pirmųjų dienų siaubą, nežinią, baimę, o kartu ir drąsą, nepalaužiamą žmonių, ypač vaikų, valią, troškimą išlikti, liudyti tiesą ir nepasiduoti tiems, kurie juos jėga nori parklupdyti ir sunaikinti. 

Knygą rekomenduoja Michaelis Morpurgo, knygos „Karo žirgas“ autorius!

„Jūs nežinote, kas yra karas“:

● Tikra istorija, užrašyta dvylikametės ukrainietės pirmaisiais karo mėnesiais.

● Karo realybė parodoma skaitytojo bendraamžio akimis: ką jis jaučia ir galvoja, kokie išgyvenimai užklumpa; knygoje nėra pernelyg atvirų, detalių karo baisumų aprašymų.

● Skatina niekada nenuleisti rankų, net baisiausiose gyvenimo situacijose neapleisti savo draugų, artimųjų ir neprarasti vilties.

● Pabaigoje pateikiami ir kitų vaikų, Jevos draugų, pasakojimai apie išgyvenimus pirmosiomis karo dienomis.

● Autentiškas autorės pasakojimas byloja ir apie karo baisumus, ir apie išskirtinį vaikų gebėjimą atsigauti, atsitiesti, tikėti geresne ateitimi.

Jeva Skalecka (Єва Скалецька) – paauglė iš Ukrainos miesto Charkivo; ji nuo pirmų karo, kai Rusija užpuolė Ukrainą, dienų dienoraštyje fiksavo tai, ką mato, patiria, išgirsta iš draugų ir artimųjų. Po kurio laiko jiedvi su močiute pabėgo iš kasdien bombarduojamo miesto ir galiausiai saugų prieglobstį rado Airijoje, ten šiuo metu ir gyvena. Mergaitė ne kartą pateko į žurnalistų akiratį, tai padėjo jos dienoraščiui, jos karo dienų liudijimui, rasti leidėją ir pasiekti daugybės Ukrainos likimui neabejingų žmonių širdis. 

Skaitytojams nuo 10 metų.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti