Pepė Ilgakojinė

12,65€
*Kaina VAGA lojalumo programos nariams
15,25€
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Garnelis
Informacija
  • Metai 2019
  • Puslapiai 296
  • Leidykla Garnelis
  • ISBN 9789955883616

„Pepė Ilgakojinė“ aprašymas

Tai klasika tapusi autorės Astrid Lindgren istorija, pasakojanti apie didžiausią pasaulyje išdaigininkę Pepę ir jos draugus Tomį bei Aniką. 

Vaikų širdis pavergusi „Pepė Ilgakojinė“, kaip ir daugelis A. Lindgren kūrinių, gimė spontaniškai. Tokia yra ir pati Pepė – ji įkūnija tai, apie ką svajoja kone visi pasaulio vaikai. Ji užsiima, daro, veikia tai, ką nori. Gyvena nerūpestingame ir nuotykių pilname pasaulyje, kuriame, rodos, nieko netrūksta. Visgi vaikai, skaitydami šį kūrinį, tikrai turės progų, kur susimąstyti: istorijoje gana ryškūs kultūriniai ir socialiniai niuansai, kurie aktualūs iki pat šių dienų. 

Dvi raudonos kasytės, strazdanėlės, ilgos kojinės, visuomet šalia esanti bezdžionėlė ir arklys –  Pepė Ilgakojinė ir jos draugai žavi visus. Ir nors istorija pirmąkart lentynose pasirodė prieš 70 metų, ji ne ką mažiau įtraukia ir šiuolaikinius vaikus. 

Pepė atsirado iš A. Lindgren dukters Karin pasakojimų prie lovos. 1941 m. žiemą Karin susirgo ir buvo prikaustyta prie lovos. Jai paprašius papasakoti istorijas apie Pepę Ilgakojinę - Karin vardą sugalvojo vietoje - A. Lindgren pradėjo improvizuoti pasakojimus apie mergaitę su beribe energija. Pepė tapo mėgstamiausia namų gyventojų heroje, Karin draugai ir pusbroliai mėgavosi jos nuotykiais. 1944 m. balandį, sveikdama po kulkšnies išnirimo, A. Lindgren rašė istorijas apie Pepę stenograma - šį metodą ji naudojo visą savo rašytojos karjerą. Švaraus rankraščio kopija buvo paversta Karin namudine knyga ir gegužės 21 d. padovanota jai, o kita buvo išsiųsta leidyklai "Bonnier Förlag", kur rugsėjį buvo atmesta.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti