Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.
akcija -15%
Miškais ateina ruduo

Miškais ateina ruduo

Internetu:
13,43€
Knygyne:
15,80€
Informacija
  • Metai 2021
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 480
  • ISBN 9786094802249

Knygos „Miškais ateina ruduo“ aprašymas

Marius Katiliškis (tikr. Albinas Marius Vaitkus) – vienas žymiausių išeivijos prozininkų. Pagal Katiliškių kaime leistą vaikystę kilo ir autoriaus pseudonimas. 

Pirmieji M. Katiliškio darbai buvo išspausdinti periodikoje, 1932 m. Karo metais rašytojas pasitraukė į Vokietiją, kur buvo išleista pirmoji jo knyga – „Prasilenkimo valanda“. 1949 m. išvyko į JAV, gyveno Čikagos priemiestyje Lemonte. Skelbė kūrybą periodiniuose leidiniuose, publikavo novelių rinkinius „Miškais ateina ruduo“ (1957), „Išėjusiems negrįžti“ (1958) ir kitus.

Romanas „Miškais ateina ruduo“ – laikui nepavaldi klasika. Kūrinyje vaizduojamas Lietuvos, Aukštaitijos kaimas II-ojo pasaulinio karo išvakarėse, nagrinėjamos žmogaus likimo, meilės temos, vyrauja tragiškos lemties, gaivališkos aistros motyvai. Autorius tarsi dailininkas sodriai įrėmina romano pradžią ir pabaigą, naudodamas turtingą žodyną negaili gamtos aprašymų, atskleidžia lietuvio ir miško santykį.

Pagal romaną 1990 metais Lietuvos kino studijoje buvo sukurtas kultinis Raimondo Vabalo režisuotas, to paties pavadinimo, vaidybinis filmas. Pagrindinius vaidmenis kūrė Arvydas Bagdonas, Nijolė Narmontaitė, Ingrida Mikelionytė, Gediminas Girdvainis ir kiti žinomi Lietuvos aktoriai. Filmas, kaip ir romanas, turi platų savo gerbėjų ratą šiandienos visuomenėje. Knyga ir filmas kritikų prilyginami tokiems lietuvių šedeframs kaip „Baltaragio malūnas" ar „Riešutų duona".

Rašyti komentarą

    Prastai   Gerai