Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.
Miškais ateina ruduo

Miškais ateina ruduo

Internetu:
13,11€
Knygyne:
15,80€ (kaina knygynų tinkle VAGA, išskyrus franšizinius knygynus)
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Informacija
  • Metai 2021
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 480
  • ISBN 9786094802249

Knygos „Miškais ateina ruduo“ aprašymas

Šis romanas – laikui nepavaldi klasika, kurios autorius Marius Katiliškis vaizdingai giliai, nemoralizuodamas aprašo Lietuvos kaimo gyvenimą, žmonių nuopuolius, meilę, klystkelius ir ryšį su gamta II Pasaulinio karo išvakarėse. 

Romanas „Miškais ateina ruduo“ yra išskirtinis savo vaizdingumu, gamtos aprašymais, sodrumu. Nepaisant to, jog iš dalies jis panašus į tradicinį lietuvišką romaną, literatūrologai ir kritikai pažymi, jog tai – kūrinys, turintis moderniosios prozos užuomazgų. 

Pagrindinė šio romano tema - pokyčiai. Pasakojimo veiksmas vyksta tarpukario nepriklausomos Lietuvos valstybėje. Pagrindiniai veikėjai įsipainioję į meilės trikampius: Agnė, Tilius ir Monika bei Tilius, Monika ir Doveika. 

Knygoje vaizduojamas gamtos gyvenimas  yra glaudžiai susijęs su žmonių rūpesčiais ir darbu. Pelkės nusausinimas ir upės vagos praplėtimas rodo tiek kaimo gyventojų norą išlikti, tiek visos Lietuvos veržimąsi į visiškai naują etapą. Tačiau žmonės nėra psichologiškai pasirengę pokyčiams...

Nors knyga „Miškais ateina ruduo“ buvo parašyta vos per 6 savaites, lietuvių literatūroje ji paliko didelį pėdsaką: pagal romaną 1990 metais Lietuvos kino studijoje buvo sukurtas legendinis Raimondo Vabalo režisuotas vaidybinis filmas tokiu pačiu pavadinimu. Jame pagrindinius vaidmenis kūrė Arvydas Bagdonas, Nijolė Narmontaitė, Ingrida Mikelionytė, Gediminas Girdvainis ir kiti žinomi Lietuvos aktoriai.


Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti