Požiūrį į istoriją keičianti tiesa: naciai tikino kariaujantys su moraline degradacija, tačiau šios knygos autorius atskleidžia, kuo iš tiesų gyveno Trečiasis reichas – tuometinėje Vokietijoje buvo įsigalėjusi nežabota visuotinė priklausomybė nuo narkotikų.
Antrojo pasaulinio karo išvakarėse šioje šalyje sparčiai vystėsi farmacija ir tokios vaistų gamybos gigantės kaip Merck (MRK) ir Bayer gamino didžiulį kiekį kokaino, apiatų, metamfetamino. Narkotikais buvo dosniai apdalijami visi: nuo frabrikų darbuotojų ir namų šeimininkių iki aukščiausio lygio politikų ir kariuomenės vadų. Ypatingas dėmesys buvo rodomas Vokietijos kariams, kurie metamfetamino gaudavo reguliariai. Tokiu būdu stimuliuojant psichiką buvo siekiama kariams sukelti euforijos, nenugalimumo jausmą ir didinti kariuomenės atsparumą. Tai iš dalies paaiškina ir kai kurias karines Vokietijos pergales.
Karo metu pats Hitleris, arba pacientas A, tapo vis labiau priklausomas nuo įvairių narkotinių medžiagų injekcijų. Nors priklausomybe nuo narkotikų negalima paaiškinti nacių rasistinės ideologijos ir agresyvios politikos, tačiau šis faktas verčia Trečiojo reicho veiklą vertinti kitaip nei iki šiol.
Normanas Ohleris – Vokietijos rašytojas, žurnalistas, scenaristas. Didžiausio pripažinimo sulaukė jo istorinė knyga apie Trečiąjį reichą PACIENTAS A. Išversta į anglų kalbą, jis iš karto tapo New York Times bestseleriu, dabar knyga išleista daugiau nei 25 kalbomis. Knyga buvo įvertinta ir istorikų kaip reikšmingas istorinis tyrimas, leidžiantis pažvelgti į aprašomą laikotarpį kitu kampu.
Vertė Živilė Šileikaitė.