Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.

Paskutinė istorijų pasakotoja

17,51€
20,60€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Alma littera
Informacija
  • Metai 2022
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 336
  • ISBN 9786090153598

Knygos „Paskutinė istorijų pasakotoja“ aprašymas

Skaitytojams nuo 12 metų


„Tu manęs niekada nepaliksi. Esu dalis tavęs. Juk pasiimi mane ir mano istorijas į naują planetą, ateities šimtmečiams.“


Trylikametė Petra Penja už viską labiau pasaulyje trokšta tapti istorijų pasakotoja, tokia kaip jos močiutė... tačiau pasauliui artėja galas. Žemę netrukus sunaikins atskriejanti kometa ir tik keli šimtai mokslininkų su vaikais  yra atrinkti kelionei į kitą planetą, kad pratęstų žmonių giminę. 


Po kelis šimtmečius trukusio miego naujoje planetoje prabudusi Petra suvokia, kad ji yra vienintelis žmogus, prisimenantis Žemę. Kosminės kelionės metu erdvėlaivį užvaldė grėsmingasis Kolektyvas, pasiryžęs ištrinti žmonijos praeities istoriją kartu su visomis jos padarytomis klaidomis. Jis sunaikino visų keleivių prisiminimus arba juos pačius. Dabar Petra yra vienintelė, sauganti  savo atmintyje praeities žmonių istorijas, o kartu su jomis ir naujos ateities viltį. Ar jai pavyks jas atgaivinti? 


Donna Barba Higuera jaunajam skaitytojui dovanoja nuostabią kelionę per žvaigždes, atskleisdama tai, kas iš esmės daro mus žmonėmis.


2022 m. knyga pelnė Niuberio medalį (Newbery Medal). Tai prestižinis jau šimtą metų teikiamas vaikų literatūros apdovanojimas, kiekvienais metais skiriamas už reikšmingiausią kūrinį vaikams ar jaunimui, išleistą JAV.


„Paskutinė istorijų pasakotoja“:

• Knyga pelnė prestižinį JAV apdovanojimą;

• Pagrindinė knygos veikėja – stipri, jautri, atsakinga ir nesitaikstanti su neteisybe mergaitė;

• Įtraukiantis mokslinės fantastikos siužetas knygoje siejamas su giliomis, jautriomis ir sudėtingomis temomis, pabrėžiant gyvai pasakojamų istorijų bei folkloro reikšmę ir kodėl tai verta išsaugoti ateities kartoms.


Amerikiečių rašytoja Donna Barba Higuera, nuo vaikystės negalėjusi atsitraukti nuo knygų, ir pati mėgo kurti savo pasakojimus. Dabar ji yra romanų vaikams ir paveikslėlių knygų autorė, ofolkloras jos knygose derinamas su asmenine patirtimi bei lakia vaizduote. Pirmasis rašytojos romanas „Lupė Vong nešoks“ taip pat pelnė ne vieną apdovanojimą bei sulaukė skaitytojų dėmesio. 

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti