Paskutinės apeigos

13,35€
*Kaina VAGA lojalumo programos nariams
17,80€
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Baltos lankos
Autorius Hannah Kent
Informacija
  • Metai 2016
  • Puslapiai 368
  • Leidykla Baltos lankos
  • ISBN 9789955238997

Knygos „Paskutinės apeigos “ aprašymas

Ji buvo apkaltinta mylimojo žmogžudyste ir pasmerkta mirti. Viskas, kas jai liko, – tai nepaprasta gyvenimo istorija, nepanaši nei į vieno iš mūsų. 

Viename 1829-ųjų Islandijos šiaurės slėnyje religinga šeima į namus įpareigoja priimti nuteistąją Agnes Magnusdotir ir padėti jai pasiruošti mirties bausmei. Tačiau žudikę, daugelio laikomą beprote ir pasileidėle, užjausti sunku. Namuose įsivyrauja verianti tyla, retkarčiais perskrodžiama pranašiško kranklių klyksmo. Atšiaurų Islandijos kraštovaizdį keičiant metų laikams, Agnes prakalbina dvasininkas Totis. Moteris pamažu atskleidžia savo ilgesio, meilės ir išdavysčių kupiną istoriją. Slėnio gyventojams kyla vis daugiau aitrių abejonių: ar Agnes tikrai galėjo nužudyti tą, kurį besąlygiškai mylėjo? Kas ji yra iš tiesų – nusidėjėlė ar neteisingai apkaltintoji?

Hannah Kent nepriekaištingai tiksliai kuria 1800-ųjų Islandijos kaimo atmosferą. Kiekvienas žodis nuneša į šiaurinį Islandijos pakraštį tais niūriais žiemos mėnesiais, kol Agnes laukė savo tragiško likimo, tačiau galima jausti ir nedidelę šilumą, sklindančią iš virtuvės į kambarius, kai Agnes pasakoja savo istoriją gerbiamai Toti. Rašytoja sodriu stiliumi, takia ir vaizdinga kalba, žadą atimančiais islandiškos gamtos aprašymais į vieną audinį suaudžia tikrus įvykius ir fikciją apie Islandijoje įvykdytą paskutinę mirties bausmę, apie moterį, bet kokia kaina norėjusią išlaikyti asmeninę laisvę, ir apie įstatymus, kurie bejėgiai prieš tikrąsias žmogiškąsias patirtis.  Skaityti šią knygą – šiurpi, bet tikrai intriguojanti patirtis. Toks įžvalgus žvilgsnis į tai, kas prieš visus tuos metus buvo nelaimingas istorijos momentas. Ir nors šie personažai gyveno prieš šimtus metų, jie nepaprastai gyvi. 

„Nuostabi knyga. Skaitydamas buvau jos apsėstas, o perskaitęs likau sudaužyta širdimi.“ 

Donal Ryan 

„Kruopštus tyrimas. Praeitis taip stipriai sužadinama, rodos, imsi ir užuosi...“ 

The Guardian

„Paskutinėse apeigose“ pasakojama istorija yra dviem šimtmečiais nutolusi nuo mūsų laike ir erdvėje. Paradoksalu, kaip šis faktas paverčia ją kiekvienam iš mūsų artima patirtimi…“ 

Sydney Morning Herald 

„Užburiantis ir jautrus romanas. Iš tų, kurie įsiskverbia po oda, sujudina kraują ir širdį priverčia plakti greičiau. Virtuoziškas debiutas.“

Megan Abbott 

Hannah Kent gimė 1985 m. Adelaidėje, Australijoje. Jos debiutinis romanas „Paskutinės apeigos“ sulaukė didžiulės tarptautinės sėkmės, yra apdovanotas daugybe literatūros premijų, išverstas į daugiau nei dvidešimt kalbų. Ši knyga lyginama su tokių rašytojų kaip Margaret Atwood ir Peter Carey kūryba.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti