Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.

Realybės burbulas: paslėptos tiesos, aklosios dėmės ir pavojingos iliuzijos, formuojančios mūsų pasaulį

8,00€
9,65€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Liūtai ne avys
Autorius Ziya Tong
Informacija
  • Metai 2019
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 368
  • Leidykla Liūtai ne avys
  • ISBN 9786098254167

Knygos „Realybės burbulas: paslėptos tiesos, aklosios dėmės ir pavojingos iliuzijos, formuojančios mūsų pasaulį“ aprašymas

Naujų vėjų atnešantis ir kupinas smalsios nuostabos, vienos geriausiai sudominti mokančių mokslo populiarinimo žurnalisčių žvilgsnis į paslėptus dalykus, formuojančius mūsų gyvenimus netikėtais, o kartais ir pavojingais būdais.

Plika akimi matome tik siaurą realybės ruoželį. Palyginti su odą perskrodžiančia rentgeno spinduliuote, negyvėlius gyvuosiuose aptinkančiais masių spektrometrais ir dirbtiniu intelektu besinaudojančiomis stebėjimo sistemomis, esame akli.

Taip pat esame akli sustatyti į vieną gretą su infraraudonuosius ar ultravioletinius spindulius matančiais gyvūnais bei tais, kurių žvilgsnis aprėpia 360 laipsnių kampą. Šie gyvūnai gyvena tame pačiame pasaulyje kaip ir mes, tačiau kai jie apsižvalgo, mato visai kitokį vaizdą.

Ziya Tong, vedama to paties smalsumo ir užsidegimo, suteikiančio impulsą jos laidoms, atveria mums šį slaptą pasaulį ir kviečia į kelionę tirti dešimties didžiausių žmonijos aklųjų dėmių. Pirmiausia sužinome apie akląsias dėmes, su kuriomis visi gimstame, ir apie tai, kaip technologijos padeda matyti daugiau, nei leistų mūsų biologiniai apribojimai. Antroje knygos dalyje žvilgsnis kreipiamas į kolektyvines akląsias dėmes, atskleidžiama, kaip mes visi bendrai pasirenkame būti akli. Autorė primena, kad kamerų esama visur, išskyrus ten, iš kur atkeliauja mūsų maistas, iš kur gauname energiją ir kur galiausiai atsiduria mūsų šiukšlės. Galiausiai trečioje dalyje atskleidžiamos ištisoms kartoms būdingos aklosios dėmės: mąstome apie pasaulį remdamiesi paradigmomis, kurios atrodo natūralios, neišvengiamos, tačiau iš tiesų yra paveldimos ir perduodamos iš kartos į kartą.

Ši nepaprastai svarbi nauja knyga parodo, kaip mokslas ir jo pažangą skatinantis smalsumas gali paskatinti civilizaciją klestėti, padėdamas visuomenei atsimerkti ir pažvelgti į atsiveriančią perspektyvą. Knyga labai žmogiška, nuostabiai žavinti ir skrieja kaip viesulas. Realybės burbulas įgarsina visus mus nors kartą aplankiusią mintį, kad pasaulyje esama daugiau, nei matome plika akimi.

 

„Artėjančios visuotinės krizės akivaizdoje šią knygą užpildantis radikalus smalsumas – ryžtas drąsiai domėtis tuo, kas nematoma, nežinoma, neįsivaizduojama, – tampa būtinas, jei norime išgyventi. Ziya Tong mus moko, kad šis smalsumas gali būti džiaugsmingas, pilnas jaudinančių faktų, klausimų ir kontrastų kiekviename puslapyje. Tai kaleidoskopinis vadovas, atskleidžiantis viską, ką praleidžiame pro akis.“

Naomė Klein

 

„Ši knyga perskros jūsų išankstines nuostatas tartum meteoras erdvę. Ziya Tong yra nuostabiai išprususi palydovė šioje diskusijoje po realybę nuo smulkiausių jos dalelių iki visatos masto ir visko, kas telpa tarp šių kraštutinumų. Ši knyga atskleis jums nežinomus dalykus, mes iššūkį, o galiausiai padarys stipresnius. Jos skaitymas kone prilygsta šokui, kurį patyrė Neo, išgėręs raudonąją piliulę filme Matrica. Pasiruoškite neišvengiamam savo burbulo sprogimui su trenksmu.“

Rowanas Hooperis, New Scientist

 

 

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti