Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.

Remyga

7,86€
9,25€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Tyto alba
Informacija
  • Metai 2020
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 288
  • ISBN 9786094665219

Knygos „Remyga“ aprašymas

Romanas, kurio veiksmas rutuliojasi Šiauliuose. Knyga apie nematomą, tamsiąją, Šiaulių pusę.

Romanas apie milicininką, tampantį policininku. Apie Remygą. Žmogų, bandantį suvokti, kas jis yra ir kaip jam elgtis, kai griūva viskas, kas buvo suprantama ir pažįstama. 

Romanas apie Sąjūdžio pradžią. Tačiau ne kronika. O menininko akimis parodytas santvarkų pasikeitimo sukeltos sumaišties šalyje, mieste ir žmonių mintyse paveikslas.

Autorius sako: „Čia viskas yra tikra: vietovardžiai, architektūros ir meno objektai ir kai kurie žmonių nutikimai. Senų senovėje Šiauliuose tekėjo geležinė upė Rūdė, vėliau palindusi po miestu. Buvo Stalinas, užnėręs virvę merginai ant kaklo. Vėliau buvo primusu savo aukas deginęs niekšas. Buvo Gorbačiovas, Brazdžionis ir popiežius Jonas Paulius II, ir jo dovanotas kryžius, ir jį saugojęs policininkas. Buvo ir teatras bažnyčioje, ir baras po žeme, ir smarvė – iš gamyklų ir upių, iš visur. Taip, kulka sovietų majorui tikrai caktelėjo tiesiai į tarpuakį. Vieni buvo princai ir žaidė futbolą, kiti buvo mentai ir turėjo gyventi. Pranas ieškojo pasaulio pabaigos liudininkų ir zombių. Buratinas užkasinėjo žmonių pinigus kvailių lauke. Meška, Jautis ir Vaikiukas iki šiol tebėra. O kieno tas kraujas nusikaltimo vietoje, to iki šiol niekas nežino. Ir legendos yra tikros tuomet, kai jas prisimename. Tik žmonės, jie, deja, yra personažai, žaislai nežinia kieno rankose.“

Rimantas Kmita – literatūros kritikas, poetas, dramaturgas, rašytojas, kultinio romano „Pietinia kronikas“ autorius. Romano, tapusio savotišku Nepriklausomybės pradžios Šiaulių epu ir pažadinusio miesto savastį. Pirmasis R. Kmitos poezijos rinkinys pasirodė 1999 m. Vėliau, 2002 ir 2009 m. išleisti dar 2 eilėraščių rinkiniai. 2016 m. išleistas pirmasis R. Kmitos romanas „Pietinia kronikas“, parašytas ne bendrine lietuvių kalba, o šiaulietiška šnekta. Ši knyga išrinkta 2017 m. Lietuvos metų knyga suaugusiųjų kategorijoje.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti