Stereogramų paslaptys

Leidykla: Maketonas
Informacija
  • Metai 2022
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 112
  • ISBN 9786099610252

Knygos „Stereogramų paslaptys“ aprašymas

Stereograma – tai dvimatis vaizdas, kuriame užkoduota trimatė erdvė. Trimačio vaizdo idėja paremta principu, kad žmogus viena akimi mato vieną plokštumos tašką, o kita akimi – kitą, tuo tarpu smegenys juos suvokia kaip vieną bendrą erdvę. Norint pamatyti trimatį vaizdą tenka pasitelkti specialias žiūrėjimo technikas. 

Stereogramos terminas kilęs iš graikų kalbos – graik. stereos – tankus, horama – vaizdas.  Istorija prasidėjo dar XIX a. pradžioje, kai 1832 m. Charles‘as Wheatstone‘as suformulavo stereoskopijos (erdvinio regėjimo) sąvokos pagrindines idėjas ir identitetą. 1838 m. jis išrado stereoskopą – specialų optinį prietaisą, pro kurį stebint du dvimačius atvaizdus, matomas vienas erdvinis daikto atvaizdas. Kiek vėliau paplito stereoskopinė (erdvinė) fotografija. Šiandien stereograma dažnai laikoma trimačio vaizdo pradininke ir pirmuoju žingsniu link virtualios realybės. 

Rekomenduojame visiems, mėgstantiems galvosūkius ir sudėtingesnius iššūkius, pasirengusiems pasinerti į magišką trimačių paveikslėlių pasaulį. Knygoje rasite visą šūsnį stereogramų, kuriose reikės įžvelgti slypinčią prasmę ir nematomus vaizdus.

Leidinyje susipažinsite su trijų tipų stereogramomis:

1. Vientisa spalvota stereograma, kurioje iš tos pačios tekstūros sudarytas objektas tiesiog iškyla („iššoka“) į priekį. 

2. Paprasta vektorinė stereograma, kurioje matomi objektai priartėja arba nutolsta.

3. Susieta tekstūrinė stereograma, kurioje įžiūrimas aiškių linijų objektas. Jis atrodo dailiai, tarsi „išpintas“ iš pačios tekstūros.

Kviečiame atsipalaiduoti ir leistis į smagią virtualią kelionę, kurią rasite šioje vaizdingoje knygoje. Ar jums pavyks pamatyti tai, kas slypi giliau? Galbūt jūsų fantazija atsiskleis visiškai netikėtomis spalvomis ir trimačiame pasaulyje išvysite dar daugiau grožio? Verskite puslapį ir įžvelkite (ne)matomą...

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti