Itin jautrus asmuo

11,99€
14,45€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Sofoklis
Informacija
  • Metai 2022
  • Viršelis Minkštas
  • Puslapiai 352
  • ISBN 9786094444524

Knygos „Itin jautrus asmuo“ aprašymas

Ar Jus lengvai pribloškia tokie dalykai kaip ryškios šviesos, stiprūs kvapai, šiurkštūs audiniai ar sirenos? Ar sutrinkate, kai gaunate daug darbų per trumpą laiką? Ar vengiate smurtinių filmų ir televizijos laidų? Ar įtemptomis dienomis Jums reikia pasitraukti į lovą, tamsų kambarį ar kitą vietą, kur galėtumėte pabūti atskirai ir atsiriboti nuo situacijos? Ar teikiate pirmenybę savo gyvenimo tvarkymui, kad išvengtumėte nerimą keliančių ar pribloškiančių situacijų? Ar pastebite arba mėgaujatės subtiliais ar švelniais kvapais, skoniais, garsais ar meno kūriniais? Ar turite turtingą ir sudėtingą vidinį gyvenimą? Ar vaikystėje tėvai arba mokytojai Jus laikė jautriu arba droviu? Jeigu atsakėte taip bent į vieną iš šių klausimų, vadinasi, esate itin jautrus asmuo. 

Jautrią nervų sistemą galimai paveldėjote. Tai būdinga 15-20 % gyventojų. Dėl to gerai suprantate aplinkos subtilybes, o tai - milžiniškas pliusas daugelyje situacijų. Tačiau visuomenėje nemanoma, kad tokią savybę turėti yra gerai, ir ši tikrovė turbūt padarė Jums neigiamą poveikį. Gal tėvai bandė padėti jautrumą įveikti, lyg tai būtų defektas, o bendraamžiai ne visada buvo taktiški. Kai suaugote, galėjo būti sunkiau ne tik atrasti tinkamą karjerą ar užmegzti santykius, bet ir teigiamai save vertinti bei pasitikėti savimi.

Knygos autorė, universiteto profesorė, psichoterapeutė Elaine N. Aron, remdamasi išsamiais moksliniais tyrimais, išdėsto aktualiausią informaciją, kurią būtina žinoti apie jautrumą. Ji detaliai nagrinėja, kaip ši savybė veikia tarpusavio santykias ir karjerai, moko sutvirtinti savigarbą ir atlaikyti visuomenės spaudimą. Leidinys skirtas ne tik itin jautriems asmenims, bet ir jų šeimoms, mokytojams, kolegoms, gydytojams. Perskaitę Itin jautrus asmuo geriau suprasite save ir galėsite mėgautis gyvenimu. 

Knygoje aptariama:

• Kaip nustatyti ir perprasti, kad esate itin jautrus?

• Kaip puoselėti artimus ir visuomeninius santykius?

• Kaip pasirinkti tinkamiausią gyvenimo būdą ir atrasti pašaukimą?

• Kaip pakeisti požiūrį į vaikystę?

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti