Sugrįžti į Černobilį

Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Leidykla: Lectio divina
Informacija
  • Metai 2019
  • Puslapiai 192
  • Leidykla Lectio divina
  • ISBN 9786094840500

Knygos „Sugrįžti į Černobilį“ aprašymas

1986 metų balandžio 26-oji, 01.23.47 – 01.23.50. Trys sekundės, po kurių pasaulis jau niekada nebuvo toks, koks iki tol.

Galingas sprogimas, nugriaudėjęs tą lemtingą naktį Černobylio AE, pakeitė tūkstančių žmonių likimus, nusinešė daugybę gyvybių ir sukėlė milžiniško masto ekologinę katastrofą. Taikusis atomas dėl žmonių neatsakingumo, nežinojimo ar tiesiog biurokratinio abejingumo ir baimės pažeisti sovietinės sistemos taisykles virto pavojingiausiu priešu. 

Nors gamta radiacijos žaizdas po beveik 34 metų sugebėjo išsigydyti, žmonėms sekasi prasčiau. Daugybę žmonių radiacija ir jos pasekmės palaidojo, dar daugiau gydosi kūno ir sielos skaudulius iki šių dienų. Ypatingai juos jaučia tie, kurie – vieni savo noru, kiti – priversti gyvenimo – dirbo, likviduodami sprogimo pasekmes.

Tarp beveik 700 000 žmonių, dalyvavusių likviduojant avarijos padarinius, buvo ir 7 000 lietuvių. Dalies jų jau nėra tarp gyvųjų. 

Kaip vyko avarijos padarinių likvidavimas, kokius skaudulius likvidatoriai slėpė daugybę metų, kaip susiklostė kai kurių iš jų gyvenimai – devyni autentiški černobyliečių pasakojimai, chronologinė svarbiausių avarijos faktų apžvalga bei 75 fotografijos iš katastrofos vietos knygoje „Sugrįžti į Černobylį“.

Ekskliuzyvas: Knygoje rasite ištrauką apie apsilankymą Polesėje, Baltarusijos radiaciniame ekologiniame draustinyje, iš būsimosios Skirmanto Pabedinsko knygos „Istorijos, kurių jums nepapasakojau“.

 

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti