Tantra. Aukščiausias suvokimas

11,56€
*Kaina VAGA lojalumo programos nariams
13,60€
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Meilės kelias
Autorius OSHO
Informacija
  • Metai 2021
  • Puslapiai 266
  • ISBN 9789955958567

Knygos „Tantra. Aukščiausias suvokimas “ aprašymas

Knygoje „Tantra aukščiausias suvokimas“ surinkti spontaniški vieno garsiausių XX a. prašvitusių Mokytojų Ošo pokalbiai apie Tantrą ir tantrinį kelią. Pokalbiuose remiamasi XI a. indų dvasiniu tekstu - Tilopos „Mahamudros daina". Šiuose pokalbiuose Ošo aiškina daugelį reikšmingų meditacijos technikų, kurios lygiai taip pat naudingos ir galingos šiandien, kaip ir tada, kai Tilopa pirmąsyk dainavo savo dainą.


Iš knygos:

Mahamudra - tai tuštumos patyrimas: jūsų tiesiog nėra. O kai jūsų nėra, kas tuomet turėtų kęsti skausmą, kančias, kas turėtų būti prislėgtas ir liūdnas, kas turėtų jausti džiaugsmą ir palaimą? Buda sako, kad jei jaučiate palaimą, jūs vėl tapsite kentėjimo auka, nes vis tiek esate. Bet kai jūsų nėra, visiškai nėra - tada nėra nei kančios, nei palaimos. O tai ir yra tikrosios palaimos esmė. Kelio atgal nebėra. Pasiekti nebūtį reiškia pasiekti viską.

Tik tada, kai du mylimieji susiliečia vienas su kitu kaip dvi tuštumos - tik tuomet įmanomas susiliejimas, nes sienos tampa sugriautos, nebelieka jokių ribų. Energija laisvai teka abiem kryptimis, nes neliko jokių kliūčių. Tik tokios gilios meilės akimirką įmanoma patirti orgazmą. Kai abu mylimieji mylėdamiesi tampa ne asmenybėmis, tuštuma, įvyksta orgazmas. Tada jų energija ir visa jų esybė praranda tapatybę, jie nustoja būti patys savimi, jie krenta į prarają. Bet tai vyksta tik vieną akimirką: po to jie vėl grįžta atgal ir vėl ima laikytis savęs. Štai todėl žmonės bijo meilės. Panirus giliai į meilę apima baimė išprotėti, baimė mirti iš meilės, baimė to, kas gali atsitikti. Atsiveria bedugnė, visa egzistencija prasižioja, jūs staiga atsiduriate ten ir galite įkristi. Žmonės ima bijoti meilės, jie pasitenkina seksu ir šį vadina meile. Meilė - ne seksas. Seksas gali būti meilės dalis, neatsiejama dalis. Bet savaime seksas - tėra meilės pakaitalas. Jūs stengiatės išvengti meilės per seksą.

Jūs įsivaizduojate mylį, bet nė kiek nepriartėjate prie meilės. Seksas yra tarsi skolintos žinios, suteikiančios žinojimo iliuziją, bet ne žinojimą, - meilės iliuziją, bet ne meilę.

Meilėje jūs neegzistuojate, kito taip pat nėra: tik tada abu staiga išnykstate. Tas pats vyksta ir Mahamudroje. Mahamudra - tai visa apimantis dvasinis orgazmas, susiliejimas su visa egzistencija. Todėl tantroje - o Tilopa yra tantros mokytojas - gilus ryšys, dviejų mylimųjų ekstazės paženklintas ryšys taip pat vadinamas Mahamudra, o į gilią ekstazės būseną panirę du mylimieji yra vaizduojami tantrinėse šventyklose ir tantrinėse knygose. Tai tapo pasiekto orgazmo simboliu.

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti