akcija
Kolizija

Kolizija

5,30€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Informacija
  • Metai 2019
  • Puslapiai 224
  • Leidykla Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla
  • ISBN 9786094800986

Knygos „Kolizija“ aprašymas

Jurgis Gimberis (1938–2018) – Lietuvos prozininkas, vertėjas, vienas garsiausių šalies satyrikų. Nuo 1990 m. Lietuvos rašytojų sąjungos narys. „Kolizija“ – autoriaus kūrybos rinktinė. Joje skelbiamas ir naujų tekstų pluoštas. Atsakydamas į klausimą, apie ką ši knyga, J. Gimberis dalinosi: „Apie meilę. Gyvenimui, žmogui, darbui, gamtai... Apie santykius. Šeimyninius, visuomeninius, privačius, viešus, atvirus, slaptus... Apie laimę, ašaras, isteriją, ramybę, tėvus, vaikus, žmonas, vyrus... Apie kitą žvilgsnį į tą patį... Apie žodžius, žodžius, žodžius... Apie neviltį ir juoką.“ „Kolizija“ susumuoja ilgą J. Gimberio kūrybinį kelią. Tai drauge ir lietuvių satyros tradicijos atspindys, ir unikali kūrybinė biografija.

Esminis J. Gimberio humoreskų bruožas – paradoksalumas. Šmaikštus turinys išgaunamas, priešinant loginę istorijos seką, painiojant personažų veiksmus ir šnekas. Pasak rašytojo, kalba – tai ne daugybos lentelė. Ji privalo tekėti laisvai kaip upė. Retai kam taip sekasi žaisti kalbos paviršiumi ir nerti į jos gelmes. Gal todėl kai kurie autoriaus posakiai („Toliau gyvensim kaip arčiau“, „Tavo vietoje nebūčiau tavo vietoje“, „Davė Dievas dantis, duos ir artimą tavo“) jau tapo folkloru.

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti