Druska jūrai

14,71€
17,30€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Alma littera
Autorius Ruta Sepetys
Informacija
  • Metai 2016
  • Puslapiai 320
  • Leidykla Alma littera
  • ISBN 9786090125175

Knygos „Druska jūrai “ aprašymas

1945 m. žiema. 4 jauni žmonės: 2 vokiečiai, lietuvė, lenkė. 4 paslaptys. Jų keliai susikerta, bėgant su tūkstančiais kitų nuo puolančios sovietų kariuomenės. Jų tikslas – pakliūti į „Wilhelm Gustloff“, laivą, juos išgelbėsiantį nuo okupantų.

1945 m. pradžioje, puolant sovietų kariuomenei, vokiečių karinės pajėgos chaotiškai traukiasi į Vokietiją. Drauge su jais nuo smurto bėga gyventojai iš Rytprūsių ir Baltijos šalių. Praradę gimtuosius namus, netekę artimųjų, baimės ir nevilties kaustomi pabėgėliai skuba į Gotenhafeno ir Pilau uostus, kur laukia evakuacijai parengti laivai. Bet vietos juose užteks ne visiems. Paliktieji pasmerkti siaubingai daliai. Tačiau net ir Baltijos jūroje tyko pražūtis nuo rusų povandeninio laivo torpedų...

Šioje žiaurioje kelionėje susipina 4 jaunuolių istorijos. Pabėgėlių sraute lemtis suveda lietuvę Joaną, lenkę Emiliją, Florianą iš Rytų Prūsijos ir vokietį jūreivį Alfredą. Karas jų širdyse paliko negyjančius randus, juos nuodija giliai slepiamos skaudžios paslaptys.

Karo girnose beširdiškai sumalti tūkstančių paprastų žmonių, ypač vaikų, likimai, daugiausiai gyvybių laivybos istorijoje pasiglemžusi katastrofa ir net pražuvęs Gintaro kambarys – visa tai Ruta Sepetys meistriškai įaudė į sukrečiantį ir realistinį istorinį romaną. R. Sepetys gimė ir užaugo Jungtinėse Amerikos Valstijose, Mičigane. Gimusi lietuvio ir amerikietės šeimoje, autorė kūrybinio įkvėpimo sėmėsi Lietuvos istorijoje. Pirmame jos romane „Tarp pilkų debesų“ pasakojama apie lietuvių tremtinių kančias Sibire, o „Druska jūrai“ dedikuota Antrojo pasaulinio karo pabėgėlių, tarp kurių buvo ir tūkstančiai lietuvių, nutylėtoms ir užmirštoms istorijoms atskleisti. Jos darbai išleisti daugiau nei šešiasdešimtyje šalių ir keturiasdešimčia kalbų, šiuo metu kuriami filmai ir televizijos serialai.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti