Ar čia kas nors yra?

15,33€
21,90€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Autorius Eva Tombak
Informacija
  • Metai 2021
  • Viršelis Minkštas
  • Puslapiai 527
  • ISBN 9786094758591

Knygos „Ar čia kas nors yra?“ aprašymas

Tai mano aštuntoji knyga. Aš nebandau mušti įvarčio nė į vienus vartus, tiesiog viešinu ir mistikos apologetų, ir jos skeptikų nuomonę. Stengiuosi parodyti kiekvieną magiškos nežinomybės krištolinio rutulio briaunų blyksnį ir tokiu būdu sudrumsti nuostatas, sužadinti smalsumą ir abejonę. 

Mistinės patirtys pažadina tai, ko negali duoti jutimo organai. Vieni tai vadina Dievo pajauta, kiti vieniu, treti – sinchronizacija. Aš tai vadinu mirksniu, kuriame atsispindi amžinybė.

 Šiandien man atrodo, kad viskas, ką rašiau iki šiol, buvo tik apšilimas, žodžių jaukinimas, rašymo testavimas. Tikrą kūrinį aš pagimdžiau dabar. Mėgindama atsakyti į klausimą: „Ar čia kas nors yra?“ 

„Šias istorijas skaityti taip pat lengva kaip valgyti saulėgrąžas“, – sako viena draugė. Kitai jos primena siaubo pasakas, kuriomis vaikai dalijasi stovykloje. O man jos asocijuojasi su indėnais prie laužo: dūmas rūksta, pypkė keliauja ratu, ir su kiekvienu patraukimu sklinda vis nauja istorija. 

Vieni pasakotojai šventai tiki savo patirčių tikrumu. Kiti prisipažįsta, kad per laiko prizmę jos vis labiau primena sapną. Kai mistinis poveikis baigiasi, nukertamas regimo ir neregimo pasaulio ryšys, karieta virsta moliūgu, princesė – Pelene. Ir sukrebžda dvejonė: o ką dabar su tuo daryti? Dalytis knieti, bet ar galima? Ir ar verta? Kokia prasmė pasakoti apie aušros ar sutemų magiją tam, kuris nepakelia akių į dangų, nes juo netiki?  

Kaip susiję mūsiškis ir anapusinis pasauliai? Jei antrasis nematomas, gal jis kaip Mėlynbarzdžio kambarys, į kurį eiti nevalia? Ir kam eiti, jei žinai, kad vis tiek niekas nepatikės, kad ten buvai. Netgi išsipildę sapnai nėra įrodymas: mūsų protui anapusinio pasaulio nežinomybė atrodo tokia klaiki, kad jis visus keistus reiškinius mieliau priskiria sutapimams, fantazijoms ir kliedesiams. Bet mūsų siela tų sapnų trokšta, be jų gyvenimas būtų bespalvis, beprasmis. Tai ar verta save apvaginėti?

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti