Dienos namai, nakties namai

13,81€
*Kaina VAGA lojalumo programos nariams
16,65€
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Informacija
  • Metai 2020
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 328
  • Leidykla Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla
  • ISBN 9786094801310

„Dienos namai, nakties namai“ aprašymas

2018 m. Nobelio premijos laureatės knyga.

Olgos Tokarczuk knygoje „Dienos namai, nakties namai" slypi ne vienas, o šimtai pasakojimų. Jie svyruoja tarp realybės ir mito, tarp senovės ir dabarties, tarp dienos rutinos ir nakties magijos. Kiekviena iš istorijų yra viena plyta, kurios tarpusavyje susijungia ir taip išryškėja didžiulis miesto paminklas. Iškyla žinia, kad bet kurios vietos istorija, kad ir kokia kukli ji bebūtų, yra beribė, kad aprašant ar kasinėjant gyvenimo, namo ar rajono šaknis galima pamatyti visas sąsajas ne tik su savimi ir savo svajonėmis, bet ir su visa visata.

Pietvakarių Lenkijos provincijoje, Valbžycho apylinkėse galima rasti viską: pagyvenusią perukų meistrę, pakaruoklį, netikšą kaimyną, viduramžių šventąją barzdotu Kristaus veidu, vienuolį, svajojusį būti moterimi, aiškiaregį keistuolį, istorijos mokytoją vilkolakį, sapnus iš interneto netikėtą mintį, kad kiekvieną akimirką pusė pasaulio miega. 

Anot O. Tokarczuk, kontraversiškame pasaulyje svarbu eiti savo keliu, o einant neatsisakyti artumo kitiems jausmo ir nesiekti laimės bet kokia kaina. Gi laimė randama kasdienoje: trumpose išvykose į netolimą miestelį apsipirkti, netyčia rastame turistiniame lankstinuke, mistiškame balse, kurį sapnuose girdi paprasta banko darbuotoja.

Olga Tokarczuk – Nobelio literatūros premijos laureatė, išskirtiniu sąmoju ir fantazija apdovanota lenkų rašytoja. 2018 m. už romaną „Bėgūnai“ pelnė vieną reikšmingiausių apdovanojimų literatūros pasaulyje – „Man Booker International Prize“. 2019 m. į „Man Booker International Prize“ trumpąjį finalininkų sąrašą įtrauktas ir kitas rašytojos romanas „Varyk savo arklą per mirusiųjų kaulus“.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti