Jokehnen, arba Kiek laiko trunka kelionė iš Rytprūsių į Vokietiją?

13,27€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: BRIEDIS
Informacija
  • Metai 2022
  • Viršelis Minkštas
  • Puslapiai 392
  • ISBN 9789955269700

Knygos „Jokehnen, arba Kiek laiko trunka kelionė iš Rytprūsių į Vokietiją?“ aprašymas

Šiame autentiškame romane berniuko akimis objektyviai ir jaudinančiai perteikiama Jokehnenų gyvenimo idilė, 1945 m. virtusi griuvėsiais. Hermanas Steputatas gimė tą pačią dieną, kai anapilin iškeliavo Vokietijos prezidentas Paulis fon Hindenburgas. Naciams užgrobus valdžią, vos du šimtus sielų turinčiame atokiame Rytų Prūsijos kaime gyvenimas ir toliau teka įprasta vaga, o vokiečių karinė sėkmė daro įspūdį vietos gyventojams. Tačiau vieną dieną žiauriai įsiveržusi realybė viską nušluoja amžiams. Vienuolikmetis Hermanas lieka vienu iš nedaugelio kaimo gyventojų, išgyvenusių karą.

Autobiografinės detalės, persipynusios su grožinio kūrinio išmone, sukuria autentiškumu alsuojantį Rytprūsių kaimo paveikslą. Vaikiški žaidimai ir nevaikiški išgyvenimai Antrojo pasaulinio karo akivaizdoje aprašomi santūriai ir nesentimentaliai, tačiau spalvingai ir įtaigiai.

Beveik prieš pusę amžiaus išleista Arno Surminskio knyga jau tapo vokiečių literatūros klasika, tačiau savo aktualumo nepraranda iki šiol. 1987 m. pagal šį romaną buvo sukurtas ir televizijos serialas.

Iš vokiečių kalbos vertė Rasa Jasiulionė

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti