Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.

Mažasis princas

Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Leidykla: Alma littera
Informacija
  • Metai 2006
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 98
  • Leidykla Alma littera
  • ISBN 9789955089629

Knygos „Mažasis princas “ aprašymas

Antuano de Sent Egziuperi „Mažasis princas“ – filosofinė alegorinė pasaka, randanti svarbią vietą tiek vaikų ir paauglių, tiek suaugusiųjų širdyse. Ji nesensta, neturi amžiaus, moko, įkvepia, keičia požiūrį.

Knygos herojus – auksaplaukis berniukas, keliaujantis po skirtingas planetas ir susiduriantis su įvairiomis patirtimis, skatinančiomis prasmingus apmąstymus apie gyvenimą, draugystę,

vienatvę, suaugusiųjų pasaulį. Keliaudamas Mažasis princas susibičiuliauja su lakūnu, lape, rože, o jų draugystė skatina susimąstyti apie žmogiškąsias vertybes ir jų svarbą kiekvieno gyvenime.

„<...> tampi amžinai atsakingas už tą, ką prisijaukinai“ – tai viena iš daugelio nemarios klasikos knygoje įamžintų minčių. Kūrinys moko išminties, įsiklausymo, supratimo ir meilės – tai galima jausti kiekviename autoriaus Antoine de Saint-Exupéry sukurtame puslapyje.

Pats knygos autorius sako, jog, nors ir pasaka, ji skirta suaugusiems, nes aprašomos vertybinės dilemos, žmogaus likimas ir pasirinkimai, santykių problemos. Vis dėlto knyga gana greitai užkariavo vaikų širdis, o vaikų literatūros tyrinėtojas Kęstutis Urba dalijasi įžvalgomis, kad „Mažajį princą“ ypač mielai skaito jaunesni vaikai ir suaugusieji, bet ne paaugliai. K. Urbos teigimu, šios knygos tikrai nereikėtų atiduoti tik suaugusiems, nes, pasak jo, nuostata, kad vaikų literatūra turi būti labai paprasta ar primityvi, yra gerokai pasenusi.

Kūrinio pasakotojas – lakūnas, kurio lėktuvas nukrenta Sacharos dykumoje. Būtent čia jis ir sutinka Mažąjį princą. Knygos pasakotojas turi labai daug bendro su knygos autoriumi – prancūzų rašytoju ir lakūnu Antuanu de Sent Egziuperi (1900–1944). Būdamas dvylikos metų jis pirmą kartą pakilo į orą lėktuvu ir šis įvykis savitai sąlygojo jo likimą: jis tapo profesionaliu lakūnu. Antrojo pasaulinio karo metais rašytojas tarnavo karo žvalgybos aviacijoje.

Prieš pasaulinę šlovę dovanojusią knygą „Mažasis princas“ A. de Sent Egziuperi išleido knygas: „Pietų paštas“ (1929), „Naktinis skrydis“ (1931), „Žemė, žmonių planeta“ (1939), „Karo lakūnas“ (1942). Šios knygos išverstos į pagrindines pasaulio kalbas, taip pat į lietuvių kalbą. 1943 m. parašė filosofinę alegorinę pasaką „Mažasis princas“, atnešusią jam neblėstančią šlovę, ir pats šią knygą iliustravo. Vos po metų nuo knygos pasirodymo rašytojas žuvo vykdydamas karinę užduotį.

„Mažasis princas“ tapo sėkmingiausiu A. de Saint-Exupéry kūriniu, kurio visame pasaulyje parduota apie 140 mln. egzempliorių. Tai viena perkamiausių bei labiausiai verčiamų kada nors išleistų knygų. Knyga išversta į daugiau kaip 500 kalbų ir dialektų visame pasaulyje ir netgi kelias mirusias kalbas: lotynų, sanskrito, senovės graikų!

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti