Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.
naujiena
Mirtis ir pavasaris

Mirtis ir pavasaris

Internetu:
14,96€
Knygyne:
17,60€ (kaina knygynų tinkle VAGA, išskyrus franšizinius knygynus)
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Vox rara
Informacija
  • Metai 2022
  • Viršelis Minkštas
  • Puslapiai 160
  • ISBN 9786098306293

Knygos „Mirtis ir pavasaris“ aprašymas

Neįvardintoje vietoje, nenusakomu laiku, apsuptas, rodos, nuolat mutuojančios gamtos ir grėsmingų kalnų, stovi nuo pasaulio atskirtas miestelis, kurio gyventojai laikosi keistų papročių ir žiaurių tradicijų. Žmonės laidojami medžių kamienuose, prieš tai užkimšus jiems gerkles cementu – tam, kad siela nepabėgtų; miestelio vyrams tenka dažnai pražūtinga užduotis – plaukti požemine upe, tikrinant, ar vanduo neišplovė akmenų, ant kurių stovi miestelis; nėščiosios vaikšto užrištomis akimis, kad būsimi vaikai netaptų panašūs į pirmą jų sutiktą vyrą. Istorija pasakojama keturiolikmečio berniuko, kuris į viską žvelgdamas su vaikišku naivumu, bet jau paženklintas tam tikro vidinio skausmo, mokosi gyventi slegiančiai konformistinėje aplinkoje. Tol, kol į makabriškus papročius įsiskverbęs pleištas nesukelia dar destruktyvesnių pokyčių...

„Mirtis ir pavasaris“ – fragmentiškas Mercè Rodoredos, vienos žymiausių katalonų kalba rašiusios XX a. ispanų rašytojos, romanas, kartais kampuotas lyg nešlifuotas akmuo, tačiau dėl šių lūžių spinduliuojantis unikalia poetika. Tai tamsi ir sapniška brandos istorija, papasakota į mintis įsirėžiančiais vaizdiniais ir įspūdingai poetiška proza. Dažnai interpretuojamas kaip gyvenimo diktatūroje alegorija, „Mirtis ir pavasaris“  užburia, akina ir kelia šiurpą, tyrinėdamas galią, geismą, mirtį, tykančią nuo gimimo, užkoduotą pavasariniame žydėjime, ir viltį, įsižiebiančią nuo menkiausio nepriklausomybės gesto.

Georgis Gospodinovas (g. 1967) - prozininkas, poetas, eseistas, dramaturgas, vienas svarbiausių šiuolaikinių bulgarų autorių. Rašytojo kūryba išversta į daugiau nei 15 kalbų ir yra pelniusi daugybę nacionalinių apdovanojimų Bulgarijoje ir užsienyje. Gospodinovo knygos pasižymi netradicine forma ir postmodernistine estetika - jose žaismingai fragmentuojamas pasakojimas, gausu metafikcinių žaidimų, čia dažnai atsisakoma didžiųjų naratyvų, o vietoje jų kuriamos polifoniškos atskirų akimirkų kronikos. Gospodinovas fikciją derina su autobiografiškomis istorijomis, sociologinėmis bei filosofinėmis įžvalgomis, daug dėmesio skiria rytų europiečių kultūrai, pasaulėžiūrai ir unikalumams.

Iš katalonų kalbos vertė Valdas V. Petrauskas

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti