Niekada nepamiršime: baltarusių vaikų prisiminimai apie Didžiojo Tėvynės karo dienas

Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Leidykla: Atvira
Informacija
  • Metai 2018
  • Puslapiai 240
  • Leidykla Atvira
  • ISBN 9786099604503

Knygos „Niekada nepamiršime: baltarusių vaikų prisiminimai apie Didžiojo Tėvynės karo dienas“ aprašymas

Neįtikėtina kaimyninės šalies Baltarusijos istorija!

Knygoje „Niekada nepamiršime“ per 43 baltarusių vaikų pasakojimus, surinktus iškart po II pasaulinio karo, atsiskleidžia klastingo nacių plano „Ost“ padariniai. Pagal jį buvo nutarta suvokietinti 25 procentus baltarusių, likę turėjo būti likviduoti. Plano vykdymo metu per II pasaulinį karą Baltarusijoje buvo sudeginta 9200 kaimų, 627 kaimai buvo sudeginti drauge su visais gyventojais, 4258 – su dalimi gyventojų. Žinoma, žmonės čia buvo naikinami ne tik šiuo būdu, ir apie visus juos knygoje „Niekada nepamiršime“ pasakoja baltarusių vaikai.

Po tokio niokojimo likusių gyvų vaikų pasakojimai kiekvienas ir labai skirtingas, su sava patirtimi, bet kiekviename yra ir šis tas bendro – beprotiškas vaikų troškimas gyventi, bet kokia kaina, kurią retkarčiais teko užmokėti labai didelę.

Skaitydami knygą, turite galimybę įsijausti į tai, kas karo metu nutinka civiliams gyventojams, juk jie pasakojimuose ir atsiminimuose apie karą taip dažnai lieka „už kadro“, už garsių patrankų šūvių ir bombų sprogimų mūšio lauke. Kaip jaustumeisi, jei gyvas degtum žeminėje, kurioje slėpeisi nuo užpuolikų, ir negalėtum nė cyptelėti, kad tavęs nerastų? Kaip jaustumeisi, koncentracijos stovykloje slysdama grindimis į žmonių deginimo krosnį, bet paskutinę akimirką išgelbėta? Kaip išgyventi, jei tavo akyse iššaudyta visa tavo šeima, ir akimirksniu lieki vienas šiame pasaulyje?

Knygoje aprašomi žiaurūs vaizdai, todėl nerekomenduojame  jos skaityti jaunesniems nei dvylikos metų vaikams, nėštukėms ir jautrių nervų skaitytojams.

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti