Pažado žemė

17,50€
25,00€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Informacija
  • Metai 2024
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 320
  • ISBN 9786094804151

„Pažado žemė“ aprašymas

Leonardas Gutauskas (1938– 2021) – garsus dailininkas ir rašytojas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas (2001), beveik penkiasdešimties poezijos, prozos ir knygų vaikams autorius, neabejotinai – vienas įdomiausių ir talentingiausių mūsų šalies literatų. Jo kūryba išsiskiria originalia, asociatyvia pasakojimo technika, spalvingais personažais, lakia fantazija.

Tapyba pasižymi savita bendražmogiškų temų – amžinybės, tautos istorijos ir atminties, žmogaus tobulėjimo – interpretacija. 

L. Gutausko sūnus Tadas, baigiantis 2022-iesiems, literatūros kritikui Valentinui Sventickui atnešė septynis aplankus su knygose nespausdinta autoriaus poezija. Iš šių aplankų V. Sventickas pasirinko „Pažado žemę“. Autorius yra nurodęs, kad tai 2003–2020 m. eilėraščiai. Lyginant su kitais aplankais, pasak V. Sventicko, „Pažado žemė“ yra labiausiai sustyguota, parengta kaip visavertis eilėraščių rinkinys. 

Tai reikšmingi tekstai. Pasak V. Sventicko, atsakymas į klausimą „Ką reiškia – reikšmingi?“, galėtų būti toks: „Kad išliktų atminty, skambėtų, dalyvautų tavo gyvenime.“

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti