Šv.Jono, Trakų, Dominikonų gatvės

Šv.Jono, Trakų, Dominikonų gatvės

Internetu:
17,48€
Knygyne:
20,56€

Apie

Leidykla: Charibdė

Informacija

  • Metai 2008
  • Puslapiai 288
  • ISBN 9789955739081

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Knygos „Šv.Jono, Trakų, Dominikonų gatvės “ aprašymas

Šv.Jono, Trakų, Dominikonų gatvės

Ši knyga - tai ne tik trijų seniausių Vilniaus gatvių Šv. Jono, Dominikonų ir Trakų istorija nuo pirmųjų dokumentinių paminėjimų iki mūsų dienų, bet ir jose gyvenusių žmonių likimai.
Jau XVI a. Vilnius buvo laikomas pasaulio miestu: G. Van Bruynenas 1581 m. įtraukė jį į pasaulio miestų albumą. Čia gyveno garsiausios Lietuvos didikų giminės - Radvilos, Sapiegos, Pacai, Chodkevičiai, Goštautai, Tyzenhauzai, Tiškevičiai ir kt., kūrė ir dirbo dviejų aukštųjų mokyklų dėstytojai, istorikai, teisininkai, architektai, kalbininkai, taip pat spaustuvininkai, vaistininkai, knygininkai.
Kunigaikščių privilegijomis būdavo skiriami žemės sklypai vienuoliams, namų valdas įsigydavo paprasti vilniečiai. Jie statydinosi ir perstatinėjo namus, istorijos ir gyvenimo verpetuose juos prarasdavo, įsigydavo kiti... Gatvės formavosi ir tokios išliko iki mūsų dienų.

Rašyti komentarą

    Prastai   Gerai