Vasarvidžio nakties sapnas

Leidykla: Lectio divina
Informacija
  • Metai 2019
  • Viršelis Minkštas
  • Puslapiai 160
  • Leidykla Lectio divina
  • ISBN 9786094840661

Knygos „Vasarvidžio nakties sapnas“ aprašymas

Nei viena knygų lentyna nėra pilna be šios klasikos, pasakojančios apie meilę ir jos nepastovumą. Williamas Shakespeare‘as romantinę komediją „Vasarvidžio nakties sapnas“ parašė maždaug 1590-1596 m. Rašytojas knygoje supynė mitologinius siužetus, anglų folklorą ir viduramžių riterių romanų tradicijas. Kūrinys atspindi Renesanso laikų mąstymą ir pasaulėjautą.

 

Pjesę sudaro trys tarpusavyje susiję siužetai, kuriuos jungia Atėnų kunigaikščio Tesėjo ir amazonių karalienės Ipolitos vestuvės. Į „Vasarvidžio nakties sapno“ įvykius dar įeina keturių jaunų Atėnų įsimylėjėlių (Hermijos ir Lisandro, Demetro ir Elenos) ir šešių aktorių mėgėjų grupės nuotykiai, kuriuos valdo ir kuriais manipuliuoja fėjos, gyvenančios mėnesienos nutviekstame miške.

 

Ši pjesė yra vienas populiariausių Shakespear‘o kūrinių scenai, plačiai rodoma visame pasaulyje. Spektaklis „Vasarvidžio nakties sapnas“ ne kartą buvo statytas Niujorke, įskaitant kelis Niujorko Shakespear‘o festivalio pastatymus Delacorte teatre Centriniame parke. Lietuvos teatruose pagal šią pjesę spektaklį yra pastatęs Oskaras Koršunovas.

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti