Baubas

Leidykla: Obuolys
Autorius Nikolai Gogol
Informacija
  • Metai 2020
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 560
  • ISBN 9786094842207

„Baubas“ aprašymas

Realybės ir fantastikos, siaubo ir komedijos derinys, kuriuo persmelkti spalvingi ir nepakartojami pasakojimai, tokie kaip „Kalėdų naktis“ ar „Baubas“, taip pat Peterburgo istorijos, paskatino amžininkus pavadinti Gogolį „mažarusių Dickensu“.

Knygoje rasite visus įsimintinus Gogolio knygų veikėjus: šaunųjį kalvį Vokulą, ant velnio skridusį į Peterburgą kurpaičių įnoringai mylimajai, klaikų raganių, drąsų seminaristą, budėjusį prie mirusios panaitės-raganos, taip pat valdininką, kurio nosis nutarė gyventi savarankiškai, vargšą tarnautoją, apsiausto paverstą kitu žmogumi, gudrųjį beprotį, įsitikinusį, kad šuo gali jam perduoti gyvenimo išmintį. Fantastiški, kraupūs, kartais komiški pasakojimų personažai pakeri ir sužavi visų amžių skaitytojus. N. Gogolio kūryba padarė didelę įtaką tokiems rašytojams kaip F. Dostojevskis ir V. Nabokovas.

Nemirtinga Gogolio proza sklidina paslaptingos energijos; jo kūrinių pasaulis ir pamėkliškas, ir realus, iš pirmo žvilgsnio paprastas ir suprantamas, bet neįtikėtinai sudėtingas ir nepaaiškinamas. Čia viskas pajungta ypatingiems dėsniams, kurių nesupranta „sveiko proto“ mėgėjai.


Geriausių istorijų rinkinį sudaro:

Vakarai vienasėdyje prie Dikankos

Mirgorodas

Apsiaustas

Nosis

Pamišėlio užrašai


Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti