Bičių revoliucija. Kaip išgelbėti mitybą ir žemdirbystę pasaulyje

Leidykla: Dvi tylos
Informacija
  • Metai 2020
  • Puslapiai 156
  • Leidykla Dvi tylos
  • ISBN 9786098232103

Knygos „Bičių revoliucija. Kaip išgelbėti mitybą ir žemdirbystę pasaulyje“ aprašymas

Kiek mums svarbios bitės? Kalbant ekonominiais terminais, bičių įnašas į pasaulio žemės ūkio produkciją siekia 200 mlrd. dolerių. Bet iš tiesų bičių vaidmuo trapioje ekosistemos pusiausvyroje neįkainojamas. Bitės stulbinamai, kone chirurgiškai tiksliai apdulkina augalus, taigi esmingai prisideda prie žemės ūkio veiklos ir yra pasaulio mitybos garantas. Tačiau klimato kaita ir beprotiškas piktnaudžiavimas pesticidais jau kelerius metus intensyviai žudo pasaulio bites ir kitus vabzdžius apdulkintojus. Pirmą kartą žmonijos istorijoje rizikuojame netekti bičių, šiandien tai reali grėsmė daugelyje planetos vietų: Indijoje, Kinijoje, JAV, taip pat Europoje.

Knyga „Bičių revoliucija" gimė iš projekto „Hunger for Bees", už kurį knygos autorės drauge su fotografe Daniela Frechero laimėjo tarptautinę žurnalistikos premiją „Inovation in Development Reporting". Prie leidybos projekto prisidėjo įvairios tarptautinės organizacijos, pavyzdžiui, rengiant reportažą apie Hondūrą talkino „International Women Media Foundation". Įvairūs šios knygos skyriai atskleidžia neįtikimą moterų (bitininkių, gamintojų, verslininkių) svarbą kovojant už bičių išsaugojimą ir bioįvairovę, nuo kurios bičių gyvenimas tiesiogiai priklauso, atsakingos, tvarios bitininkystės sklaidą ir mūsų visų sąmoningumo tausojant aplinką ugdymą. Ši knyga pirmiausia yra raginimas nedelsiant imtis veiksmų, globalių ir lokalių, apdulkintojams išsaugoti: permąstyti šiandienę žemės ūkio ir maisto industrijos sistemą, jos poveikį mūsų bei gamtos sveikatai ir pakreipti ją tvarumo bei harmoningo santykio su aplinka linkme.

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti