Dykumų gėlė

Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Leidykla: Alma littera
Informacija
  • Metai 2012
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 266
  • Leidykla Alma littera
  • ISBN 9786090103067

Knygos „Dykumų gėlė “ aprašymas

Ši knyga – tai autobiografinė iš Somalio kilusio modelio Waris Dirie istorija, kurią ji sukūrė kartu su bendraautore Miller Cathleen. 

Sukrečianti knyga „Dykumų gėlė“ yra padalinta į du laikotarpius. Pirmajame jų pasakojama apie Waris Dirie vaikystę Somalyje. Mergaitė kilo iš gana pasiturinčios šeimos, bet vis tiek turėjo klajoti ir uždarbiauti. Visgi kaip teigia knygos autorė, gamtoje ji buvo laiminga ir mokėjo džiaugsmą įžvelgti mažuose dalykuose. Nepaisant to, šioje dalyje atskleidžiamos ir sukrečiančios Afrikos bendruomenių tradicijos – genitalijų apipjaustymas. Šio ritualo neatlikus, moterys yra laikomos netinkamos santuokai. Autorė remdamasi savo patirtimi pasakoja, kad tokia ceremonija suluošina merginas visam gyvenimui, o kartais dėl neprižiūrimų žaizdų mergaitės užsikrečia įvairiausiomis ligomis ir miršta dideliuose skausmuose.

Kitoje dalyje yra aprašomas Waris Dirie pabėgimas į Londoną. Vos trylikos metų mergina įveikė dykumą, įsidarbino tarnaite, o galiausiai buvo pastebėta žymaus fotografo ir tapo modeliu. Dabar ji – garsi moterų teisių aktyvistė, fondo steigėja, kasdien kovojanti, kad apipjaustymo tradicijos pasaulyje būtų panaikintos. 


Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti