Katerina

15,77€
*Kaina VAGA lojalumo programos nariams
18,55€
Leidykla: Sofoklis
Informacija
  • Metai 2022
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 192
  • ISBN 9786094444616

Knygos „Katerina“ aprašymas

Stulbinantis romanas, įkvėptas autoriaus vaikystės prisiminimų.

Sulaukusi 80 metų Katerina atsigręžia į ilgą, sudėtingą gyvenimą, pažymėtą pogromų prieš žydus ir Antrojo pasaulinio karo išgyvenimų. Užauginta tamsuoliškoje valstiečių aplinkoje mergina pabėga nuo smurtaujančių gimdytojų ir stengiasi išgyventi. Ėmusi dirbti tarnaite Benjamino ir Rozos šeimoje Katerina pamiršta visus stereotipus apie žydus. Ilgainiui merginą patraukia jos šeimininkų gyvenimo būdas, mįslingumu dvelkiantys papročiai, o išpuoliai prieš šią tautą pradeda atrodyti barbariški.

Deja, gyvenimas tarp priešiškai nusiteikusių tėvynainių ramybės nežada. Maža to, vieną po kito Katerina praranda visus artimuosius. Jausdama, kad yra kitokia, moteris klajoja iš vienos vietos į kitą. Tačiau ją pastoviai aplanko prisiminimai apie tėvynę ir motiną. Visgi rusėnų, iš kurių ji kilusi, gyvenimo būdas jai tampa atgrasus. Susilaukusi nuo žydo sūnaus Katerina mėgina jį auginti pagal šios tautos tradicijas. Kai sūnelio gyvybė žiauriai atimama, moteris griebiasi keršto ir yra nuteisiama ilgam kalėti.

Ilgus metus praleidusi už grotų, išvydusi, į ką virsta neapykanta kitokiems, gyvenimo pabaigoje Katerina grįžta į vaikystės viensėdį, kad atskleistų savo istoriją ir paliudytų žydus ištikusią tragediją. Šiuose namuose, apsupta viso gyvenimo prisiminimų, ji atranda ramybę ir viltį. Visa tai - romane Katerina.

Aharonas Appelfeldas (1932–2018) – vienas svarbiausių šiuolaikinių Izraelio rašytojų, lyginamas su tokiais pasaulinio garso autoriais kaip Amosas Ozas, A. B. Yehoshua ir Davidas Grossmanas, virš 40 knygų autorius. Gimė dabartinės Ukrainos teritorijoje. Antrojo pasaulinio karo metais jo šeima smarkiai nukentėjo nuo nacių. Motina žuvo, o A. Appelfeldas su tėvu pateko į koncentracijos stovyklą. Iš jos ištrūkęs būsimasis rašytojas persikraustė į Izraelį, kur dėstė hebrajų literatūrą. Autorius apdovanotas Nacionaline žydų knygos premija ir kitais garbingais Izraelio bei kitų šalių apdovanojimais. Tyla, nebylumas ir mikčiojimas - tai motyvai, kurie persmelkia daugelį A. Appelfeldo darbų. Negalia tampa stiprybės ir jėgos šaltiniu.

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti