Koučingas - dėmesys žmogui,ne problemai

15,85€
22,65€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: BigBookTalk
Informacija
  • Metai 2023
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 216
  • ISBN 9786099626949

Knygos „Koučingas - dėmesys žmogui,ne problemai“ aprašymas

Viena iš koučingo judėjimo pradininkių Marcia Reynolds teigia, kad koučingo specialistai per daug pasikliauja atvirų klausimų uždavinėjimu. Tačiau klausimais tik ieškoma atsakymų, o reflektyvus domėjimasis suteikia įžvalgų. Kai vietoje klausimų klientai girdi, kaip jų mintis, nuomones ir įsitikinimus išsako kitas žmogus, tai paskatina juos kritiškai įvertinti, kaip jų mąstymas veikia jų tikslus. Reynolds remiasi naujausiais smegenų mokslo pasiekimais, kad parodytų, kodėl reflektyvus tyrimas veikia, ir pateikia technikų, patarimų ir struktūrų, kaip kurti perversmą sukeliančius pokalbius. Autorė pateikia išsamų vadovą, kaip įvaldyti sudėtingą koučingo įgūdį: apgalvotai reflektuoti klientų žodžius ir išraiškas, kad jie pamatytų save ir savo pasaulį naujomis akimis.

Ši knyga išlaisvins koučingo profesionalus nuo stebuklingo klausimo uždavimo kulto ir pasiūlys penkias esmines reflektyvaus tyrimo praktikas: sutelkti dėmesį į žmogų, o ne į problemą; aktyviai atkartoti tai, kas išgirsta ir išsakyta; atpažinti pagrindinius įsitikinimus ir prielaidas; atskleisti siekiamus tikslus ir kryptis link jų; suformuluoti ir skatinti naujas įžvalgas ir įsipareigojimus. Šių praktikų taikymas kartu su pagarbiu ir rūpestingu buvimu padeda sukurti erdvę, kurioje klientai jaučiasi saugūs, matomi ir vertinami tokie, kokie yra. Koučingo specialistai tampa pokyčių iniciatoriais, kurie aktyviai įkrauna žmogaus sąmonę. O klientai natūraliai gilinasi ir priima asmeninius sprendimus, kurie gali nustebinti net patį koučingo profesionalą.

„Rekomenduoju šią knygą visiems koučingo specialistams ir lyderiams, kurie nori įgyti vertingų įžvalgų ir pasiekti puikių rezultatų dirbant su žmonėmis (o ne jų problemomis). Tai labai naudinga informacija, kuri gali pakeisti Jūsų požiūrį ir profesionalumą.“ - Povilas Petrauskas, MCC


Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti