Namų tvarkytojos vadovas

Leidykla: Kitos knygos
Autorius Lucia Berlin
Informacija
  • Metai 2019
  • Viršelis Minkštas
  • Puslapiai 488
  • Leidykla Kitos knygos
  • ISBN 9786094274060

Knygos „Namų tvarkytojos vadovas“ aprašymas

JAV rašytoja Lucia Berlin (1936–2004) – atradimas ir patiems amerikiečiams. 2015-aisiais, jau po autorės mirties, pasirodžius autobiografinių novelių rinktinei „Namu tvarkytojos vadovas“, pagaliau suvokta šių kūrinių vertė. Vieni L. Berlin lygina su A. Čechovu, kiti – su Ch. Bukowskiu, tačiau jos pasakojimo tonas ir matymas išlieka saviti. Rašytoja ypač simpatizuoja protingoms moterims, kurių nelepina gyvenimas.

Didmiesčio gatvėse skleidžiasi visas žmogiškos patirties spektras, kasdien kovojant dėl išgyvenimo ištinka spontaniški praregėjimai. Pati L. Berlin, sulaukusi 32-ejų, jau buvo tris kartus išsiskyrusi, turėjo keturis sūnus, kuriuos reikėjo išlaikyti pačiai, ir kovojo su priklausomybe nuo alkoholio. Rašytoja dirbo įvairiausius darbus: buvo medicinos sesuo, namų tvarkytoja, sekretorė, pavaduojanti mokytoja. Novelėse L. Berlin kasdienius savo ir aplinkinių sunkumus supina su humoru, o liūdesį – su nenuilstamu kovingumu.

L. Berlin – klasiška ir tuo pat metu nepadori, kritiška ir dosni, motina ir menininkė.

Emily Bell, leideja, redaktore

L. Berlin – viena iš geriausiai saugotų Amerikos trumposios prozos paslapčių.

Paul Metcalf, JAV rašytojas

Nepriekaištingai sukalti pasakojimai, kuriuose „blogos mergaites“ grakščiai laviruoja tarp juoko ir juoko per ašaras.

„Marie Claire“

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti