Gydytojai miršta kitaip

14,06€
16,95€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Informacija
  • Metai 2021
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 304
  • ISBN 9786094802348

Knygos „Gydytojai miršta kitaip“ aprašymas

NAUJA ROMANO „AFGANISTANO DAKTARAS“ AUTORIAUS KNYGA


Skubiojoje medicinoje atsitiktinių gydytojų nebūna. Jie ne „mažieji dievai“ ir ne stebukladariai, nors jų rankose pacientų likimai ir gyvybės. Ir ne šventieji. Vis dėlto kaip tik jie, nualinti milžiniškų krūvių, nepakeliamos įtampos, biurokratijos, pikti, stokojantys empatijos, iškankinti nemigos, klystantys, dirbantys už menką atlygį ir kamuojami ydų, skuba padėti kitiems. Mesdami viską ir kiekvienąkart atiduodami dalelę savęs. Jiems nestatomi paminklai ir nesakomos liaupsės. Priešingai... Šiandienos pasaulyje, kur gyvybės gelbėjimas paverstas ligonių kasų apmokama paslauga, o pacientas – ligų klasifikacijos kodu, jie yra leisgyvės, nužmogintos sveikatos sistemos įkaitai ir aukos.

Kokie santykiai tarp gydytojo ir paciento sergančioje, vartotojiškoje visuomenėje? Ką iš tikrųjų išgyvena gydytojai, kaip toli savo darbe jie priversti atitolti nuo Hipokrato priesaikos idealų, kai neišvengiama kasdienybe tampa ne tik ligos, skausmas, kančia, mirtis, bet ir nuopuolis, skurdas, agresija bei smurtas?

Šie pasakojimai iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti keisti ir išgalvoti, tačiau tikrovė yra niūri ir kartais net keistesnė už fantazijas. Autorius sėkmingai naikina gydytojo-herojaus įvaizdį – dirbantieji medicinos srityje ir keikiasi, ir mušasi, apkalbinėja, pašiepia ir nesiskaito su pacientais. Tik ar visi nori sužinoti kitokią gydytojo asmenybės pusę? Čia aprašomi gydytojai ir pacientai, su kuriais nenorėtų susiduti niekas.

Autorius palieka vietos įvykių vertinimui ir skaitytojo pasišlykštėjimui. Tačiau čia netrūksta ir gero humoro jausmo, kuris vyrauja iš širdies skausmo ir atminties parašytose istorijose. Tai pirmoji tokio tipo knyga apie Lietuvos gydytojus, kurioje nėra nei pašaukimo, nei moralės ar pasididžiavimo savo darbu. Ne stebukladariai ir ne šventieji – tik tokie patys žmonės kaip ir mes – su savo ydomis, netobulumais, su žalingais įpročiais ir sprogstančiomis emocijomis.

Vilius Kočiubaitis (gim. 1963) – vidaus ligų ir šeimos gydytojas. Tris dešimtmečius dirba skubiojoje medicinoje. Dvidešimt metų tarnavo karo gydytoju Lietuvos kariuomenėje, dalyvavo trijose misijose Afganistane. Romanų „Miestelis, kuris buvo Jo“ (2012), „Afganistano daktaras“ (2017) ir monografijos „Vištytis“ (2015) autorius.

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti