Simetrijos mokytojas

1,00€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Leidykla VAGA
Autorius Andrej Bitov
Informacija
  • Metai 2020
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 336
  • ISBN 9785415026043

Knygos „Simetrijos mokytojas“ aprašymas

„Suprantate, gyvenimas yra tekstas. Gyvenančiojo iki galo neperskaitytas. Bet ir tekstas yra gyvenimas! Kiekvienoje eilutėje turi slypėti tolesnės eilutės slėpinys. Kaip ir gyvenime – kitos akimirkos neapreikštumas.“

Andrej Bitov – vienas iš  postmodernistinės rusų literatūros pradininkų. „Simetrijos mokytojas“ yra paskutinis autoriaus romanas rašytas keturiasdešimt metų. Tai kol kas vienintelis į lietuvių kalbą išverstas autoriaus Andrej Bitov romanas.

Tai nėra įprastas romanas, kurį būtų galima skaityti prieš miegą, tekstas jau nuo pirmų eilučių įtrauks į šaradą:  autorius prisistato kaip nežinomo XX a. pradžios anglų rašytojo E. Tiredo-Boffino romano „The Teacher of Symmetry“ vertėjas. Fikcinio romano „originalo“ pagrindinis veikėjas – genialus, bet taip pat kaip ir A. Bitovo išgalvotas autorius, užmirštas rašytojas. „Simetrijos mokytojas“ pasakojime bandoma apmąstyti patį rašymo procesą, mėginama iš šalies, „užsieniečio“ akimis, per išgalvotų ir tikrų istorinių asmenybių likimus pažvelgti į Rusiją, jos kultūrą ir vietą pasaulyje, atspėti „visuotinės simetrijos“ – neregimų, bet kiekviename žingsnyje nujaučiamų viską valdančių dėsnių mįslę.

Knyga gali sukelti įvairių minčių, apmąstymų. Vis dėlto, užvertus paskutinį knygos puslapį tekstas galvoje pasiliks dar ilgai, samprotavimo procesas kurį dar laiką vis dar vyks.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti