Orlanda(s)

Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Leidykla: Obuolys
Informacija
  • Metai 2018
  • Puslapiai 320
  • Leidykla Obuolys
  • ISBN 9786090404324

Knygos „Orlanda(s) “ aprašymas

Smagiausiame ir fantastiškiausiame savo romane Virginia Woolf sukūrė veikėją, išsivadavusį iš laiko ir lyties apribojimų. Knygos pradžioje Orlandas – karalienės Elžbietos I amžiuje gimęs turtingas, aukštą statusą turintis, veržlus ir kūrybingas didikas, bendraujantis su to meto intelektualais, stebintis aukštuomenės madas. Po trijų amžių jis jau šiuolaikinė moteris – Orlanda. Romano veikėja(-s) stebi, kaip vienas kitą keičia valdovai. Ji(-s) draugauja su ryškiausiomis kiekvieno amžiaus literatūros pasaulio žvaigždėmis. Karalienės Viktorijos amžiuje ji romiai dėvi krūvą apatinių sijonų, išteka, sukuria šeimą. XX a. ji vairuoja automobilį ir spausdina eiles, kurias rašė nuo ankstyvos vaikystės.

Tai puikiai sumanytas Europos istorijos, visuomeninio ir literatūrinio gyvenimo paradas, trunkantis 4 šimtmečius. Beje, „Orlanda(s)“ – sąmojingas lyčių prigimties perkainojimas. Sumąstytas kaip nuotaikinga dovana draugei Vitai Sackville-West, romanas yra linksma fantazija, meilės dovana, žaismingas anglų gyvenimo ir literatūros išaukštinimas. Būtent Vitos sūnus knygą pavadino „ilgiausiu ir žaviausiu meilės laišku istorijoje“.

Virginia Woolf – viena garsiausių XX a. modernistinės literatūros atstovių. Tėvo paskatinta, ji profesionaliai rašyti pradėjo 1900 m. Jos kūryba darė įtaką daugybei literatūros korifėjų. Autorė išpopuliarėjo romanais „Jokūbo kambarys“, „Ponia Delovėj“, „Į švyturį“, „Orlanda(s)“ ir kt. V. Woolf buvo novatorė, išplėtusi romano galimybes ir praskynusi jam kelią į ateitį.

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti