Politiniai traktatai

9,62€
*Kaina VAGA lojalumo programos nariams
11,60€
Informacija
  • Metai 2021
  • Viršelis Minkštas
  • Puslapiai 220
  • ISBN 9786098272055

„Politiniai traktatai“ aprašymas

Tomas Akvinietis (1225-1274) — iškiliausias viduramžių mąstytojas ir klasikinės politinės teorijos autorius, savo kūryboje unikaliai suderi¬nęs aristoteliško ir krikščioniškojo mokymo principus. Unikalią Tomo Akviniečio svarbą europinės civilizacijos raidai geriausiai liudija tai, kad jo filosofija XIX a. oficialiai paskelbta ir iki šiol laikoma Bažnyčios mokymo dalimi. Išskirtinai gausiame ir įvairiapusiškame Tomo Akviniečio palikime politinės teorijos svarstymai užima nedidelės apimties, tačiau ypatingos svarbos vietą.

Šioje rinktinėje „Politiniai traktatai“ skelbiami du reikšmingiausi jo politiniai tekstai - svarbiausiojo veikalo „Teologijos suma“ dalis „Apie įstatymus“, kur svarstoma jų prigimtis, paskirtis ir įvairovė, bei traktatas „Apie valdžią“, kuriame aptariama politinės valdžios prigimtis ir tikslas, valdymo formos, gero valdymo sąlygos, piliečių santykis su tironija ir politine valdžia apskritai. Parašyti prieš daugiau nei 700 metų, šie tekstai stebina skaitytoją savo nesenstančiu aktualumu ir politinės minties gelme. Tekstai skelbiami su itin išsamiai ir kūrybiškai Tomo Akviniečio politinės minties reikšmę atskleidžiančiu profesoriaus Vytauto Radžvilo įvadu.

Ši knyga „Politiniai traktatai“ yra pradžia platesnio projekto, kuriuo siekiama pristatyti klasikinės politinės minties tekstus Lietuvos skaitytojams - nuo filosofų iki kiekvieno, siekiančio suprasti, kas yra politika.

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti