Serotoninas

Leidykla: Kitos knygos
Informacija
  • Metai 2020
  • Puslapiai 312
  • ISBN 9786094274343

Knygos „Serotoninas“ aprašymas

Michelis Houellebecqas (gim. 1956) – vienų dievinamas, kitų nekenčiamas, žymiausias šiuolaikinis prancūzų rašytojas. Dėl aštrių ir pranašiškų įžvalgų jis laikomas vienu aktualiausių Europos autorių. 2019 m. Prancūzijos prezidentas E. Macronas įteikė Houellebeqcui aukščiausią šalies valstybinį apdovanojimą Légion d'honneur.

Vidutinio amžiaus Žemės ūkio ministerijos klerkas Floranas-Klodas Lebrusas jaučia savo jaunos merginos neapykantą ir supranta, kad darbo sferoje jau pasiekta viskas, kas įmanoma. Niekam nieko nesakęs Lebrusas dingsta iš didmiesčio. Persikelia į Normandijos provinciją, kur kažkada dirbo vietinėje sūrio gamintojų įmonėje. Ten buvo atradęs savo gyvenimo meilę ir – kaip jam atrodo – laimę. Tačiau senosios vietos – suniokotos globalios ekonomikos reikalavimų ir Europos Sąjungos direktyvų. Vietiniai ūkininkai ruošiasi ginkluotam protestui. Lebruso asmeninė drama darosi neatsiejama nuo politinės, ekonominės ir kultūrinės dramos šalies ir visos Europos mastu. 

Pagrindinis veikėjas pamažu susvetimėja, nes ima vartoti moderniausią antidepresantą, kuris turėtų padidinti jo serotoniną. Tai veikėjas, su kuriuo bet kuris iš mūsų gali lengvai susitapatinti. Pasaulinės ekonominės sistemos sukurta aplinka palieka pagrindinius veikėjus nuklysti, naikindama vyrus ir moteris, versdama klysti ir išsižadėti svarbiausių vertybių. Žmogus, negalėdamas įgyvendinti savo svajonių, rasti meilės, pasiekti laimės, griūva ir pasiduoda.

Naujausias Houellebecqo romanas yra apie žmonių pralaimėjimą prieš kapitalistinę sistemą. Tai veda mus koja kojon į vienatvę ir savižudybę ir tik tikroji meilė gali mus išgelbėti, jei žinosime, kaip ją vertinti jaunystėje.

Nuostabi knyga apie nusivylimą, apie senatvę, apie besibaigiančias meiles, apie nykstantį troškimą, apie paieškas, apie vienatvę.

Knygos leidybą remia Lietuvos kultūros taryba ir Prancūzų institutas Lietuvoje (O. Milašiaus programa knygų leidybai remti).


Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti