Slaptasis agentas

13,86€
*Kaina VAGA lojalumo programos nariams
16,70€
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Autorius Joseph Conrad
Informacija
  • Metai 2021
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 312
  • ISBN 9786094802225

„Slaptasis agentas“ aprašymas

Parašytas prieš 100 metų – neįtikėtinai aktualus šiandien.

Romanas „Slaptasis agentas“ – išminties ir ironijos sklidinas visuomenės bei atskirų individų asmeninių sprendimų ir pasirinkimų paveikslas, tragikomiška satyra apie gyvenimą Anglijoje XIX a. pabaigoje, psichologiškai tiksli šeimos drama.

Siužetas plėtojamas, remiantis tikru įvykiu – 1894 m. teroro išpuoliu prieš Karališkąją Grinvičo observatoriją. Kūrinio pagrindinis veikėjas – išpuolį tariamai suplanavęs trigubas slaptųjų tarnybų agentas Verlokas – britų policijos informatorius, anarchistų kuopelės narys ir vienos neįvardijamos užsienio ambasados agentas. Be to, jis yra slaptos pornografinių prekių krautuvėlės savininkas ir pavyzdingas šeimos vyras.

Savo kuratorių pavedimu Verlokas turi smarkiai diskredituoti anarchistus, bet įvykiams pasisukus anaiptol ne taip, kaip planuota, jam už poelgius teks atsakyti.

Nors veiksmas rutuliojasi daugiau kaip prieš 100 metų, šis politinis, socialinis, psichologinis romanas su trilerio charakteristikomis problematika, požiūriu ir drauge kai kuriomis įžvalgomis yra stebinančiai aktualus ir šiomis dienomis.

Josephas Conradas (tikras vardas Józef Teodor Konrad Nalecz Korzeniowski, 1857–1924) – lenkų kilmės britų literatūros klasikas, laikomas vienu reikšmingiausių savo laikotarpio anglų prozos meistrų – o tai itin stebina, žinant, kad anglų kalba jam nebuvo gimtoji. Jis rašė romanus ir apsakymus, daugelį iš jų - jūreiviškus, vaizduojančius žmogaus individualumo krizes abejingame, nesuvokiamame ir amoraliame pasaulyje. Kritikų pripažįstamas modernistinės literatūros pirmtaku, stilistika ir veikėjų portretais daręs didelę įtaką tokiems rašytojams kaip F. Scottas Fitzgeraldas, Ernestas Hemingway’us, Williamas S. Burroughsas, Hunteris S. Thompsonas ir George’as Orwellas. Lietuviams šis rašytojas bene geriausiai pažįstamas iš romano „Tamsos širdis“ (angl. „Heart of Darkness"), kuriuo remdamasis ir jį interpretuodamas režisierius Francis Fordas Coppola 1979 m. sukūrė filmą „Šių dienų apokalipsė“ („Apocalypse Now").

Iš anglų kalbos vertė Daina Valentinavičienė.

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti