Afganistano sūnūs

3,00€
*Išpardavimo kaina
12,75€
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Alma littera
Autorius Elin Persson
Informacija
  • Metai 2022
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 176
  • ISBN 9786090152119

Knygos „Afganistano sūnūs“ aprašymas

Jaunimui nuo 16 metų. 

Rebeka – nauja pabėgėlių vaikų ir jaunimo centro darbuotoja, įpareigota rūpintis keliais nepilnamečiais pabėgėliais, Švedijoje atsidūrusiais be suaugusiųjų. Pati tik kiek vyresnė už tris globotinius iš Afganistano – Achmedą, Hamidą ir Zaherą, Rebeka laikosi įstaigos taisyklių, o kolegų patarta stengiasi nesinešti minčių apie darbą namo ir nesileisti paveikiama. Tačiau ne viskas taip paprasta ir lengva, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio.

Įstaiga, turinti padėti jauniems nuo karo siaubų ir talibų pabėgusiems žmonėms, suteikia saugią pastogę, bet atima teisę į privatumą, o jų unikalios asmenybės bei išgyvenimai tampa šaltomis biurokratinėmis ataskaitomis. Bet Rebeka, nuolat būdama šalia, neišvengiamai užmezga glaudesnį ryšį. Jie – Afganistano sūnūs, o ji tampa jiems artimiausiu žmogumi. Tik ar vienas žmogus didelėje sistemoje gali padaryti trijų vaikinų gyvenimą geresnį?

Neutralia, bet kartu poetiška kalba parašytas šokiruojantis romanas realistiškai atspindi už 2015 metų pabėgėlių bangos skaičių ir statistikos slypinčią tikrovę. Orumu ir atjauta alsuojančiame kūrinyje pasakojama nepagražinta jaunų žmonių istorija, nepaliksianti abejingo nė vieno skaitytojo.

„Debiutinis Elin Persson romanas yra deginantis atsiliepimas apie biurokratinių institucijų veiklą garsiai apie integraciją skelbiančioje Švedijoje. Tai puikia kalba parašytas giliai įstringantis, sukrečiantis priminimas apie žmones, kurių gyvybės buvo išgelbėtos, tačiau gyventi jiems taip ir neleista.“  Norrbottens-Kuriren

Elin Persson – yra socialinės antropologijos specialistė, laisvu nuo rašymo metu dirbanti socialine darbuotoja. Jos debiutinis romanas „Afganistano sūnūs“ yra įtraukiantis, emocijas kaitinantis pasakojimas ir pagarbos žodis pabėgėlių centrų darbuotojams. Pradedanti švedų rašytoja savo debiutine knyga „Afganistano sūnūs“ ryškiai įsiveržė į šalies literatūros areną ir pelnė reikšmingų apdovanojimų. 

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti