Alfredas Nobelis. Jo pasaulis ir premija

23,28€
*Kaina su nuolaidos kodu - ZAIBAS
Nuolaidos nesumuojamos
-30% su kodu: ZAIBAS
33,25€
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Alma littera
Informacija
  • Metai 2021
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 640
  • ISBN 9786090148280

Knygos „Alfredas Nobelis. Jo pasaulis ir premija“ aprašymas

„Kas turi laiko skaityti biografijas? Kas gali būti toks naivus ar mielas, kad tuo domėtųsi? Klausiu savęs visiškai rimtai.“

Tai Alfredo Nobelio žodžiai, kuriuos aptinku jo archyve pilką ir niūrų 2017-ųjų trečiadienį. Perskaičiusi tūkstančius laiškų ir atkapsčiusi begalę dokumentų, sulaukiu tokio negailestingo pagrindinio herojaus kirčio. Šią mintį jis išsakė 1887-ųjų gegužę. 

Jaučiu kylantį susierzinimą. „Mielas Alfredai Nobeli, - noriu ištarti. – Parodyk bent šiek tiek pagarbos. Knyga, kurią rašau, yra ne tik apie tave, dramatišką tavo gyvenimą ir plačią tavo giminę. Joje nė kiek ne mažiau rašoma ir apie laikmetį, kuriame gyvenai, ir viską, kuo žavėjaisi. Turiu galvoje telegrafą, elektros apšvietimą ir bakterijų atradimą, atomus ir magnetizmą, karus ir svajones apie taiką. Kalbu apie tave, sužadinusį mokslą, kurio keliamas iššūkis bažnyčiai tau taip patiko. Savaime suprantama, taip pat ir apie visas knygas, kurias rijai ir svajojai parašyti pats. 

Argi be to būtų įmanoma suprasti tave ir tavo didžiąją premiją? 

Mielas Alfredai Nobelį, suteik man galimybę!“ - Ingrida Carlberg

„Alfredas Nobelis. Jo pasaulis ir premija" – įtraukianti istorija apie Alfredo Nobelio kelią nuo skurdžios vaikystės Stokholme iki įtemptos dramos, sukeltos turtingojo dinamito magnato testamentas. Tai - kvapą gniaužianti istorija apie XIX a. Europą. Tai - pasakojimas apie svajonę įveikti ribas. 

„Nepaprastai įdomus, subtilus ir tiesą atskleidžiantis kūrinys." - Simonas Sebagas Montefiore'as

Ingrida Margareta Carlberg - švedų rašytoja ir žurnalistė. 2020 m. spalio 13 d. ji išrinkta Švedijos akademijos nare, užimdama paskutinę laisvą vietą. Ji pakeitė Göraną Malmqvistą 5 kėdėje. Autorė ištekėjusi už buvusio Švedijos politiko ir finansų ministro Pär Nuder.

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti