Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.
akcija
Mano turbano paslaptis

Mano turbano paslaptis

8,73€
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Alma littera
Informacija
  • Metai 2020
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 304
  • ISBN 9786090142738

Knygos „Mano turbano paslaptis“ aprašymas

Agnes Rotger, Nadia Ghulam „Mano turbano paslaptis“

Jaunimui nuo 14 m. ir suaugusiems

„Mano turbano paslaptis“ pasakoja skaudžiai tikrą afganės Nadios Golam išlikimo istoriją, alsuojančią laisvės ir laimės troškimu. Gyvendama šalyje, kurioje moterys neturi beveik jokių teisių, Nadia yra verta viso pasaulio pagarbos už ryžtą, atsakomybę, drąsą ir atsidavimą šeimai.

Aštuonmetė Nadia auga pasiturinčioje šeimoje Kabule drauge su vyresniu broliu Zelmai ir dviem jaunesnėmis seserimis. Ji lanko mokyklą ir džiaugiasi nerūpestinga vaikyste. Tačiau, Afganistane kilus pilietiniam karui, vieną dieną į Nadios šeimos namus pataiko bomba ir mergaitė sunkiai sužalojama.

Sulaukusi vos vienuolikos, Nadia ryžtasi apsimesti berniuku, kad išmaitintų šeimą. Pasivadinusi brolio Zelmai vardu, ji tarsi pasikeičia iš esmės: meluoja, sukčiauja, pykstasi su mama, išsisukinėja, nuolat persekiojama baimės, kad jos paslaptis bus išaiškinta. Kad apsaugotų mylimus žmones, ji turi visiškai atsisakyti savo mergaitiškos prigimties, sumokėdama didžiulę kainą.

Tikroji šio romano veikėja – Nadia Ghulam Dastgir (Nadia Golam Dastgir) gimė 1985 m. Kabule. Savo šalyje patyrė daug kančių, bet būdama sumani ir drąsi įveikė sunkumus ir dabar gyvena Katalonijoje. Drauge su Joanu Soleru (Žoanu Soleru) parašė knygą Contes que em van curar („Pasakos, kurios mane gydė“), į kurią sudėjo Nadios mamos pasakas, sukurtas, kai mergaitė gulėjo ligoninėje.

„Mano turbano paslaptis“ Ispanijoje laimėjo prestižinį „Prudenci Bertrana, 2010“ apdovanojimą. Ispanijoje parduota daugiau nei 37 000 knygos egzempliorių, kuriamas filmas.

Interviu su autore: https://almalittera.lt/naujienos/islikimo-afganistane-istorija-papasakojusi-nadia-ghulam-jei-kas-nors-butu-suzinojes-butu-iskart-mane-nuzudes-skaitykite-daugiau-https-www-15min-lt-kultura-naujiena-literatura-islikimo-afganistane-istorija-papasakojusi-nadia-ghulam-jei-kas-nors-but/

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti