Skrydis virš gegutės lizdo

8,30€
*Kaina VAGA lojalumo programos nariams
10,00€
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Trigrama
Autorius Ken Kesey
Informacija
  • Metai 2016
  • Puslapiai 400
  • Leidykla Trigrama
  • ISBN 9789955477273

„Skrydis virš gegutės lizdo “ aprašymas

„Šis romanas – protesto proveržis prieš taisykles, pagal kurias gyvena vidutinybių visuomenė, ir prieš tuos nematomus sergėtojus, kurie žiūri, kad šių taisyklių būtų laikomasi“, – taip apibūdino „Skrydį virš gegutės lizdo“ žurnalas Time. 

2012 metais JAV pasirodė jubiliejinis, penkiasdešimtasis, romano leidimas. Nuo pat premjeros kūrinys aktyviai verčiamas į kitas kalbas, režisieriui Milošui Formanui sukūrus to paties pavadinimo filmą romanas įgijo ir pasaulinę šlovę. Kūrinys, taip pat, plačiai inscenizuojamas ir Lietuvoje, ir pasaulyje. 

Kenas Kizis į JAV ir pasaulio literatūros istoriją pateko kaip vieno romano autorius, tačiau rašytojo ir jo knygos likimas neeilinis: 1960-aisiais K. Kiziui 25 m., jis tampa savanoriu klinikoje, kurioje vykdomi vyriausybės finansuojami psichotropinių preparatų tyrimai. Vėliau įsidarbina naktiniu sargu psichiatrijos skyriuje. Taip atsiranda romano apmatai. 

Pasirodžius knygai, JAV, ji tapo populiariausia literatūra jaunimo tarpe. Autorius laikomas svarbia JAV kontrkultūros figūra, pradininku, vienu psichodelinio judėjimo guru.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti