Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.

Tuštybės mugė

Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Leidykla: Obuolys
Informacija
  • Metai 2021
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 1104
  • ISBN 9786094843594

Knygos „Tuštybės mugė“ aprašymas

Kerinti gražuolė naudojasi savo žavesiu, klasta ir seksu, manipuliuodama vyrų jausmais bei pinigais…

Vangaus charakterio vyras lieka ištikimas draugams, tačiau jie to neįvertina…

Mama, negebanti susitaikyti su vyro netektimi, dedikuoja visą savo gyvenimą vaikui…

Nors parašytas 1848 m., Williamo Makepeace`o Thackeray`aus epinis šedevras TUŠTYBĖS MUGĖ puikiai atspindi ir dabartinių laikų asmenybes bei jų gyvenimų peripetijas.

„Vienas didingiausių kada nors parašytų kūrinių. Puikus anglų rašytojo romanas, prilygstantis L. Tolstojaus šedevrui KARAS IR  TAIKA“, – John Carey.

Pirmojoje TUŠTYBĖS MUGĖS dalyje atskleidžiama, kaip mokslai panelės Pinkerton akademijoje suveda dvi merginas, Bekę ir Ameliją. Bekė beturtė, bet pasiryžusi gyvenimą semti pilnomis saujomis, padaryti bet ką, kad tik atsidurtų visuomenės grietinėlėje. Jos draugė Amelija Sedli, atvirkščiai, yra aklo pasitikėjimo ir visiško naivumo įsikūnijimas. Bet likimas vis nusveria laimės svarstykles paeiliui tai į vienos, tai į kitos pusę, regzdamas dramas, audrindamas svajones, nustatydamas naujas žaidimo taisykles... W. M. Thackeray`us šiam kūriniui suteikė ir antrąjį pavadinimą – ROMANAS BE HEROJAUS – galimai teisindamasis, kad jame nerasime sektino pavyzdžio. Bet jis padarė daugiau: sukūrė dvi ryškias personažes, ypatingus literatūrinius veikėjus, kurie dėl skirtingų priežasčių jau daugiau negu pusantro šimto metų jaudina skaitytojus.

„Šis romanas parodo nepaprastai artimą ydų ir dorybių giminystę, kuri yra žmogaus širdies žemėlapyje. Tai gėrio ir blogio, silpnumo ir stiprybės mišinys, kuris įvairiomis proporcijomis sudaro kiekvieną individą“, – Robert Bell.

Antrojoje TUŠTYBĖS MUGĖS dalyje beturtė Rebeka vien dėl savo gudrumo ir įžūlumo atsidūrė tarp visuomenės įtakingiausiųjų. Tačiau šlovės viršūnė nestabili, gyvenimas tuštybės mugėje brangiai kainuoja, tad ji priversta toliau suktis, nepaisydama moralės, draugystės ir garbės, kad išsipildytų svajonė – tapti finansiškai nepriklausoma. Amelija, netekusi kare vyro ir atstumta jo giminės, privalo skurde auginti sūnų. Bet viskas apsiverčia aukštyn kojomis po uošvio, kuris testamentu savo paveldėtoju įvardija Amelijos sūnų, mirties. Mokslo draugių keliai vėl staiga susikerta, ir Bekė antrąkart bando sugundyti Amelijos brolį Džošą...

„Thackeray`us yra proto titanas. Jo asmenybė ir kūrinio galia daro didžiulį įspūdį“, – Charlotte Brontë.

Williamas Makepeace`as Thackeray`us (1811 m. liepos 18 d. - 1863 m. gruodžio 24 d.) gimė kilmingas, tik besimokydamas Kembridže savo turtus iššvaistė kortuodamas. Teisininku jis taip ir netapo, o iškalbą, aštrų protą ir pastabumą panaudojo rašydamas populiarius straipsnius, recenzijas ar esė. Deja, žurnalisto atlygio nepakako nei oriam džentelmeno gyvenimui, nei dviem dukroms aprūpinti ir išprotėjusiai žmonai išlaikyti. 1847–1848 m. PUNCH žurnalo numeriuose dalimis išspausdinta TUŠTYBĖS MUGĖ iš karto pataisė rašytojo materialinę padėtį ir atvėrė Thackeray`ui duris į Viktorijos laikų literatūros elitą. Nemirtingas kūrinys leido rašytojui konkuruoti su anuomet žymiausiu anglų rašytoju Charlesu Dickensu. TUŠTYBĖS MUGĖ virto žemiško pasaulio sinonimu, o pats romanas buvo ne kartą ekranizuotas ir nuolat leidžiamas iki dabar.

„Išbaigtas ir subtilus romanas. Jo personažai atkeliavę iš realaus gyvenimo, pavaizduoti trumpais, spalvingais ir labai taikliais literatūriniais potėpiais“, – John Forster.

Iš anglų kalbos vertė Stasys Tomonis.

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti