Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.
elakcija
Vaikas, nusileidęs iš dangaus. Vygando Telksnio asmenybės fenomenas

Vaikas, nusileidęs iš dangaus. Vygando Telksnio asmenybės fenomenas

6,60€
Knygyne:
9,72€ (kaina knygynų tinkle VAGA, išskyrus franšizinius knygynus)
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Informacija
  • Metai 2012
  • Puslapiai 256
  • Leidykla Versmė
  • ISBN 9789955589303

Knygos „Vaikas, nusileidęs iš dangaus. Vygando Telksnio asmenybės fenomenas “ aprašymas

Tai knyga apie Lietuvos estrados fenomeną, populiariosios muzikos atlikėjų ir klausytojų pamėgtų dainų, instrumentinių pjesių kūrėją Vygandą Telksnį (1934–1991). Karo ir pokario paženklintas vaikas, gamtos nuskriaustas ir apdovanotas – kitoks nei bendraamžiai, klydęs ir sugebėjęs pakilti dvasia.
 
Autorė profesorė Rita Aleknaitė-Bieliauskienė siekia patyrinėti V. Telksnio fenomeną, jo, kūrėjo, transformacijas sudėtingoje epochoje – nuo prieškario iki mūsų dienų, atskleisti skaitytojui sudėtingas visuomenės kultūros kaitos paradigmas. Juk kalbėdami apie žmogų, jo kūrybos tendencijas, į istoriją žvelgiame kaip į patirtį, kuri mums atveria pasaulio įvairovę.
 
Monografijoje atgyja prieškario populiariosios muzikos atlikėjų veidai, Filharmonijoje pokariu dirbę įvairiausi artistai ir mėgėjai, suteikiama galimybė pajusti besikeičiančio XX amžiaus dvasią. Gausiose nuotraukose – buvusių populiarių, Lietuvoje pamėgtų solistų – Nijolės Ščiukaitės, Onos Valiukevičiūtės, Stasio Povilaičio, kurių koncertuose skambėjo V. Telksnio dainos, portretai. Ypatingą dėmesį autorė skiria didelės įtakos V. Telksnio kūrybai ir visuomenės meniniam skoniui turėjusiems Lietuvos radijo ir televizijos kolektyvams, kurių koncertai liko garso bei vaizdo juostose, taip pat žmonių atmintyje.
 
Deja, tiek prieškario, tiek pokario Lietuvos populiariosios muzikos korifėjų gyvenimą ir kūrybą spausdintu žodžiu įamžino vos keli autoriai. Vienas jų – didelis entuziastas ir žinovas muzikologas Liudas Šaltenis (1941–1994), per trumpą savo gyvenimą daug nuveikęs „kitokio“ žanro – tuomet taip vadintos estradinės muzikos ir džiazo – labui. Monografija skiriama Vygando Telksnio išėjimo Anapilin dvidešimtmečiui ir Liudo Šaltenio gimimo septyniasdešimtmečiui.

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti